Bozok Üniversitesi

Bozok Üniversitesi Taban Puanları

Yıllarca ders çalışan, gereğinde dershaneye giden öğrencilerin öncelikli hedefi bir meslek sahibi olmak, geleceklerine istekleri doğrultusunda şekil vermektir. Zira veliler de öğrencilerden, yani çocuklarından bu tutum ve davranışları beklemektedir. Uzun süren yoğun bir tempo ve çalışmanın sonucunda, en nihayetinde öğrenciler üniversiteye giriş sınavına girer ve puanlarının açıklanmasını beklemektedirler. Puanları açıklandığındaysa hangi üniversiteyi seçeceğim, hangi bölüme ve alana yeteneğim var gibi sorular kafalarında belirmektedir. Bu soruları çözerken e devletin yanı sıra veliler, o üniversiteye giden ve tanıdıkları öğrenciler de onlara yardımcı olmaktadır.

Üniversite Taban Puanları

Bu üniversitelerden biri olan Bozok Üniversitesi de Türkiye’ de bulunan devlet üniversitelerinden bir tanesi olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için e devlete de bakılabilmektedir.Bozok Üniversitesi’ nin fakültelerini bilmek de bu tercih yapma aşamalarında aday öğrencilere yardımcı olmaktadır. Eğitim fakültesi, fen – edebiyat fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, ilahiyat fakültesi, iletişim fakültesi, mühendislik- mimarlık fakültesi, tıp fakültesi ile tarım ve doğa bilimleri fakültesi üniversitenin ana akademik birimlerini oluşturmaktadır.

Bozok Üniversitesi İletişim

Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere 3 adet de farklı enstitüsü vardır, bu kurumlarda yüksek lisans imkanı öğrencilere tanınmaktadır. Üniversitenin rektör koltuğunda Prof. Dr. tamer uçar oturmaktadır. Ayrıca üniversitede beden eğitimi ve spor yüksekokulu, sağlık yüksek okulu ve turizm işletmeciliği ve otelcilik yüksek okulu olmak üzere 3 tane de yüksekokulu vardır, burada öğrenciler 2 yıllık yüksek öğrenimlerini yapabilmektedirler.

 

Bozok Üniversitesi İçin Tıklaınız.
Related posts

Leave a Comment