Burdur İl Tarım Müdürlüğü

Burdur İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Burdur ekonomisi, öncelikle tarım ve hayvancılığa özellikle süt sığırcılığına, tarım makineleri ve gıda sanayisine dayanmaktadır. Burdur İl Tarım Müdürlüğü, tarım ve hayvancılık alanında çiftçinin teknolojinin son gelişmelerinden haberdar olmasını sağlamaktadır. Yerel kurum ve kuruluşlar ile üniversite, sivil toplum örgütleri ve özel sektör temsilcilerinin katılımları sağlanarak, tarımın kısa, orta ve uzun vadeli kalkınma faaliyetlerinin planlanmasına, problemlerin çözüm yollarının doğru bir şekilde ortaya konulmasına ve uygulanmasına rehberlik etmektedir.

Burdur İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Burdur İl Tarım Müdürlüğü yöre halkının yaşam standardını yükseltmeye yönelik ihtiyaçların tespit edilmesi, bunların en kısa yoldan çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Kalkınmanın bölgesel değil yurt genelinde olacağı bilinci ile hareket etmekte ve bu amaçla çiftçisine eğitimler vermektedir. Teknolojinin tüm yeniklilerini çiftçisine ulaştırmaya çalışmaktadır. Gıda üretiminden paketlenmesine kadar geçen bütün süreçleri tabipler odası yetkilileriyle ortaklaşa denetleyen Burdur İl Tarım Müdürlüğümüz vatandaşımıza uygun olmayan gıdayı vermeye çalışan işletmelerin korkulu rüyasıdır.

Burdur İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Zirai mücadele alet ve makinesi yapmak isteyenlerin izin işlemlerini de il tarım müdürlüğümüz yürütmektedir. Bunun yanı sıra İlçenin tarımsal envanterinin çıkarılması ve bilgilerin güncel tutulması amacıyla istatistik çalışmalar yürütür. TÜİK için gerekli tarımsal istatistikî verileri toplar. Hayvanların küpelenmesi işlemlerini de il müdürlüğümüz yürütmektedir. Köylü milletin efendisidir sözünden yola çıkarak moral motivasyon vermek ve yeni nesili de tarım hayvancılık konusunda yüreklendirmek için çiftçi günleri düzenlemektedir.

 

Burdur İl Tarım Müdürlüğü İçin tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment