Bursa İl Spor Müdürlüğü

Bursa Spor Müdürlüğü

Bursa Spor Müdürlüğü, Bursa’da Stadyum Caddesin’de yer almaktadır.  Bursa İl Spor Müdürü Süleyman ŞAHİN’dir. Süleyman ŞAHİN Bursa da gerek gençler için gerekse halk için spor adına önemli bir adım atabilmek için elinden geleni yapmaktadır.Bursa İl Spor Müdürlüğü 2012 yılında 14-25 yaş grubu gençlerin ülkenin farklı yerlerine seyahat etmelerini, akranlarıyla tanışıp kaynaşmalarını sağlamak  amacıyla hazırlamış olduğu “Seyyah Projesi” ile gençlere büyük bir fırsat sağlamış bulunmaktadır.

Bursa İl Spor Müdürlüğü İletişim

Halkın sağlıklı ve bilinçli spor yapmak amacıyla 7’den 77’ ye herkesi yürüyüş yapmaya insanları yönlendirmek ve insanlara sporu yaşayarak sevdirmek amacıyla Bursa Yürüyor adı altında yapılan projesi 2012 yılının yaz aylarında yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.Bursa Spor Müdürü Şahin, Karacaali İzcilik Merkezine yaptığı ziyaret sonrasında  iki bölümden oluşan toplam 84 yatak kapasiteli, yemekhane, revir, aile odası ve toplantı salonundan oluşan Gemlik Hasanağa İzcilik Kamp Eğitim Merkezi için  2013 yılı içinde gençlerin kamplardan en iyi eğitimi alabilmeleri için gerekli çalışmalara başlamış bulunmaktadır.

Bursa İl Spor Müdürlüğü Adresi

Ayrıca 2013 yılı içerisinde temelleri atılan voleybol tesisi ile Bursa spor kenti olma yolunda bir adım daha ilerleme kaydetmiş bulunmaktadır. Uluslar arası maçlarında oynanabileceği bu tesis her türlü imkana sahip beş bin iki yüz kişi kapasitelidir. Üç tane antrenman sahası bulunmaktadır. Bu sahalar sayesinde sporcu yetiştirmek kolaylaşmakta farklı bir kimliğe bürünmek ve insan sağlığına hitap etmek önemsenmektedir.

 

Bursa İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment