Bursluluk Sınavı Sonuçları

Bursluluk Sınav Sonuçları

Bursluluk Sınavı Ülkemizde muhteşem bir nimettir.Burslu okuyarak birçok gencimiz-öğrencimiz hayatlarını kurtarmıştır.Bursluluk Sınavı olmasa okuyamayacak kadar maddi durumları kötü olan birçok öğrencimiz mevcuttur.

2014 Bursluluk Sınav Sonuçları

Devletimiz bu olayın farkında olduğundan öncelikli olarak gazi-şehit çocukları,yetimler,bakım evinde yetişen öğrenciler ve maddi durumu kötü öğrencileri bursluluk sınavına tabi tutarak bu öğrencilerimiz okul hayatlarını sürdürmelerine yardımcı olmuştur.

Bursluluk Sınavı Soruları

Her Öğrenci Burslu okumak için sözlü ve yazılı bir çok sınava girmektedir.Bu sınavlar zor olduğu kadar adaletli olması için çok çaba sarf edilmektedir.Bursluluk sınavı her sene sezon sonu yapılır ve öğrenciler giriş ücretlerini bankaya yatırdıktan sonra dekontları ile sınava başvurmaktadırlar.Daha sonra sınav tarihi ve yeri belli olur.

DYP Bursluluk Sınav Sonuçları

Bursluluk Sınavı pazar günü saat 09:00 da her ilde belirli okullarda gözetmen öğretmenler tarafınca titizlikle gerçekleştirilir.Bursluluk sınavı sonuçları yaklaşık sınavdan sonra 1 ay içerisinde açıklanır.
Related posts

Leave a Comment