Çağ Üniversitesi

Çağ Üniversitesi Taban Puanları

Çağ Üniversitesi, Bay boğan Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında kurulmuş, uluslararası normlara sahip Akdeniz Bölgesinin ilk Vakıf Üniversitesi özelliğini taşımaktadır. Üniversite Kampüsü Mersin’e 35, Adana’ya 20 km mesafeli bir alana kurulmuştur.Çağ Üniversitesi’nde Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve bu fakültelere bağlı toplam 11 bölüm ile eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir.  Ayrıca Adalet, İşletme Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İnsan kaynakları Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret, Lojistik, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Meslek Yüksek Okulları bulunmaktadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Üniversite Kampüsünde 3 adet 25 kişilik, 2 adet 40 kişilik, 2 adet 60 kişilik olmak üzere 7 adet derslik ve amfiler bulunmaktadır. Ayrıcı Hukuk Fakültesi öğrencileri için kurgulanmış 1 adet mahkeme salonu mevcuttur. Çağ Üniversitesi 500.000 m2 yeşil alan üzerine kurulmuştur.  Kampüste 3 Fakülte, Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve 2 araştırma Merkezi’nin yanı sıra kütüphane, bilgisayar laboratuvarları,  son teknolojinin bütün imkânları kullanılmış derslikler ve amfiler, sanal mahkeme salonu vardır.

Çağ Üniversitesi İletişim

Ayrıca sağlık merkezi,  6 adet kantin, satış ofisi, sıcak yemek imkânı sağlayan yemekhane, fast food yemek imkânı sağlayan 4 kafeterya, oyun salonu, açık kapalı spor alanları (basketbol, voleybol, tenis,  golf, futbol, bocce), şenlik alanı, servis alanı da vardır. Bunun dışında da orman alanı, tiyatro salonu, amfi tiyatro, sergi salonu, öğrenci kulüp odaları, fitness salonu ile öğrencilere şehir gürültüsünden uzak modern bir kampüs yaşamını yaşatmaktadır.

Çağ Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment