Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Taban Puanları

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi

Adından da rahatlıkla anlaşıldığı üzere Çanakkale’ de yer alan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’  nin İktisadi ve idari birimler fakültesi 2 tanedir; bunlardan bir tanesi Çanakkale merkezinde yer alırken diğer ise Biga ilçesinde yer almaktadır. Diğer fakülteler ise şöyledir: Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Ziraat Fakültesi.

Üniversite Taban Puanları 2013

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi lisans eğitim ve öğretiminin yanı sıra yüksek lisans olanağını da sahip olmaktadır.  Bu yüksek lisans eğitimleri enstitüler aracılığıyla yapılmaktadır. Yüksek lisans eğitimini veren 4 farklı enstitü ise şöyle sıralanmaktadır: fen bilimleri enstitüsü, sağlık bilimleri enstitüsü, eğitim bilimleri enstitüsü ve sosyal bilimler enstitüsü. Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Sedat LAÇİNER olarak atanmış bulunmaktadır. 3 tane de rektör yardımcısı bulunmaktadır.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İletişim

bunları saymak gerekirse Prof. Dr. Hüseyin ÖZDEMİR, Prof. Dr. Şükriye ARAS HİSAR ve Prof. Dr. Ramazan GÜLENDAM olduğu bilinmektedir. Üniversitenin araştırma merkezleri ve yurt dışı öğrenci değişim programları ile de çeşitli anlaşmaları bulunmaktadır. Bu yurt dışı eğitim ve öğretim programlarının en popüleri ve bilineni, yaygını olan ERAMUS programı da üniversitenin olanaklarından biridir. Ayrıntılı ve aydınlatıcı bilgiler almak isteyen öğrenciler ve aday öğrenciler, veliler elbette e devlet sitesine girerek de bilgi edinebilmektedirler.
Related posts

Leave a Comment