Çanakkale 18 Mart Üniversitesi

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Taban Puanları

Zorlu bir süreci geride bırakarak üniversiteye giriş sınavlarını kazanan öğrencilerin birçok kafa karıştırıcı soru ile karşı karşıya kaldığı görülmektedir. Yaşadığı ilde mi yoksa şehir dışında mı üniversiteye gideceği, hangi üniversiteyi ve hangi bölümü seçeceği, puanlarını nasıl yorumlayacağı öğrencilerin ilk adımda karşılaştığı genel sorunlar olmaktadır. Bu ve buna benzer sorunlarda öğrencilere aileleri başta olmak üzere okullarındaki ve şayet  gidiyorlarsa gittikleri dershanelerdeki öğretmenleri yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca bilgi çağında yaşadığımız da düşünüldüğünde okulların internet sitelerinden de bilgi almak mümkün olmaktadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

E devlet de bu konuda sıklıkla başvurulan kaynaklardan biri haline gelmiştir.Çoğunlukla Marmara ve Ege bölgesinde yaşayan öğrencilerin öncelikli tercihi olan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi de oldukça iyi şartlarda eğitim veren ve birçok fakülteye sahip nitelikli üniversiteler arasında yer olmaktadır. Konumu nedeniyle özellikle İstanbul ve İzmir’den birçok öğrencinin ilk sıralardaki tercihlerinde yer alan üniversitenin iktisadi ve idari bilimler fakültesi Biga’da bulunmaktadır. Diğer fakülteleri ise eğitim, fen – edebiyat, güzel sanatlar, iletişim, ilahiyat, mimarlık ve tasarım, mühendislik , deniz bilimleri ve teknolojisi, tıp ve ziraat fakültesidir.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İletişim

Ayrıca Biga’da değil de Çanakkale merkezinde bulunan bir iktisadi ve idari bilimler fakültesi daha bulunmaktadır. Çanakkale 18 Mart Üniversitesinin önemli bir özelliği de Terzioğlu yerleşkesinin içerisinde bulunan özel yurdu olmaktadır. Bunun yanı sıra ilde devlet yurdu da bulunmaktadır. Üniversitenin rektörü  Prof. Dr. Sedat LAÇİNER. REKTÖR olup 03 Temmuz 1992 tarihinde kurulmuş bulunmaktadır.
Related posts

Leave a Comment