Çanakkale Müftülüğü

Çanakkale İl Müftülüğü

Çanakkale il müftülüğü Diyanet işleri başkanlığı tarafından 1965 tarihinde kurulmuştur. İlin müftülüğünü İbrahim Öcüt yapmaktadır.  İbrahim Öcüt Konya ‘ da doğmuştur. Medine İslam üniversitesinden mezun oldu.  Daha önce Erzincan vaizliğinde bulundu. Daha sonra Afyon valiliği yaptı.  Daha sonra Süleyman Demirel üniversitesinde doktora yapmıştır.Çanakkale il müftülüğü, İslam dininin emrettiği görevler doğrultusunda ibadet ve ahlakla ilgili konuları yürütmek ve İslam diniyle ilgili toplumu bilgilendirmek ve ibadet yerlerini düzenlemektir.

Çanakkale Müftülüğü Hutbeler

Herhangi bir sorunda, öneride ya da soru yöneltmek istediğinizde; İsmetpaşa Mahallesi Aynalı Çeşme Sokak, PK: 17100,Çanakkale adresine gidebilir. Ya da (0286)217 12 25 numarasından ulaşabilirsiniz. Faks için  ; (0286) 217 66 41 irtibata geçebilirsiniz. İlimizin dini düzenlemelerini İslami şartlara göre düzenlemek halkın ibadetlerini rahatça yapmalarını sağlamak görevimizdir. Bundan dolayı çalışmalar bu doğrultuda yürütülür. Tüm personelimiz bu amaç doğrultusunda çalışır. Tüm denetlemeler dini inançlara göre yapılmakta ve yürütülmektedir. İbrahim Öcüt planlamalarını ve projelerini bu doğrultuda yürütmektedir.

Çanakkale MüftülüğüMünhal Kadrolar

Bize bağlı camiler; Anafartalar cami, arslanca cami, baklacı cami, Barbaros hayrettin paşa cami, fatih cami, hamidiye cami, kepez Hüseyin Akif Terzioğlu cami, Kayserili Ahmet paşa cami, Kocatepe cami, kurşunlu cami, mecidiye cami, necippaşa cami gibi birçok cami bünyemizdedir.Çanakkale il müftülüğü İslami koşullar doğrultusunda vatandaşın inançlarını düzgün bir şekilde yerine getirmek adına çalışmaktadırlar. Ve düzenlemeler bu şekilde yapılır.
Related posts

Leave a Comment