Çankaya Üniversitesi

Çankaya Üniversitesi Taban Puanları

Çankaya Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Hukuk Fakültesi ve bu fakültelere bağlı toplam 20 bölüm, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitülerine bağlı 15 yüksek lisans ve 6 doktora programı, 2 meslek yüksekokulu ve İngilizce Hazırlık Sınıfı bulunmaktadır. Üniversite Hukuk Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksek Okulu dışında İngilizce eğitim vermektedir. Üniversite yönetimi, öğrencilere ÖSYS başarı puanı, öğrencinin özel yetenekleri ve diğer sebeplerle değişen oranda çok çeşitli burs ve indirim imkânları sağlamaktadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Söz konusu bu burs ve indirim hakları; ÖSYS Yerleştirme Bursu, Üstün Başarı Bursu, Bilim Bursu, Şehit ve Gazi Çocuğu Bursu, Akademik Başarı İndirimi, Sporda Başarı İndirimi, Arı Okulları İndirimi, Kardeş İndirimi, Çankaya Üniversitesi Mezun İndirimi şeklinde sıralanabilir.Üniversite Kampüsü içerisinde 15 adet tek kişilik, 42 adet çift kişilik 3 adet iki kişilik süit oda ve 10 adet apart daire seçenekleri bulunmaktadır. Bütün odalarda ücretsiz internet erişimi, çalışma masası ve lambası, televizyon, buzdolabı, mutfak ünitesi, güvenlik kasası, telefon ve müstakil banyo bulunmaktadır.

Çankaya Üniversitesi İletişim

 

Ayrıca öğrencilerin Kampüs içerisinde boş vakitlerini değerlendirebilecekleri spor tesisleri, halı saha, basketbol ve voleybol alanları ile çeşitli kafeteryalar bulunmaktadır.  Yurtta kalmayacak öğrenciler için servis imkânı da bulunmaktadır.Çankaya Üniversitesi, Sıtkı Alp Eğitim Vakfı tarafından kurulmuş ve 1997-1998 öğrenim yılında eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Üniversite Merkez Kampüsü Eskişehir Yolu 29.kmYenimahalle/ ANKARA adresinde faaliyet göstermektedir. Üniversite, Başkanlığını Sıtkı Alp’in yaptığı mütevelli heyet tarafından yönetilmektedir.

Çankaya Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment