Çankırı İl Spor Müdürlüğü

Çankırı  Spor Müdürlüğü

Spor yapmak hem eğlenceli hem de bir o kadar faydalı bir uğraştır. İnsanlar bu konu hakkında yeterli bilgiye sahiplerdir. Ama maalesef ki gerek yaşam koşulları gerekse eğitim durumları yüzünden bu konuya gereken önemi vermemektedir. Çeşitli çalışmalar ve projelerle insanları bu konuda duyarlı hale getirmeye çalışan spor il müdürlükleri çerçevesinde bazı faaliyetler düzenlenmektedir. Spor İl Müdürlükleri her ilimizde bu konuya gereken önemi vermekte insanları bu konuda bilinçlendirmeye çalışmaktadır.

Çankırı İl Spor Müdürlüğü İletişim

Çankırı İl Spor Müdürlüğü de bu konu hakkında ciddi çalışmalar yapmaktadır. İl spor müdürü Seyfettin TURAN göreve geldiği günden bugüne oldukça faydalı işler yapmakta ve gençlerin bu konuya olan ilgisini artırmayı hedeflemektedir. Çeşitli turnuva ve müsabakalarla bunu gerçekleştiren il spor müdürlüğü bu konu hakkındaki seminer ve konferanslarla da bunu desteklemektedir. İl genelinde diğer illere oranla ciddi şekilde lisanslı sporcu bulunmaktadır. Okullarda da yaptığı turnuva ve müsabakalarla spora olan ilgiyi daha küçükten aşılamaya çalışan bu kurum faydalı da olmaktadır.

Çankırı İl Spor Müdürlüğü Adresi

Bu turnuvaların birincilerine gereken ödülleri vermekte ve bu şekilde turnuvalara olan ilgiyi de artırmaktadır. Gençlik Ve Spor Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerine devam eden bu kurum vizyonunu ve ilerleyişini de buna göre şekillendirmektedir. Çankırı İl Spor Müdürlüğü e devlet sistemini kullanarak da insanlarla kurum arasında bir köprü sistemini oluşturmaya çalışmıştır. Bunun gibi kolaylıklar ile insanların ilgisini daha da çekmektedir.

 

Çankırı İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment