Çankırı Karatekin Üniversitesi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Taban Puanları

Adından da rahatlıkla anlaşılabileceği gibi Çankırı adlı ilimizde bulunan Çankırı Karatekin Üniversitesi, öncelikle İç Anadolu Bölgesi’nde yaşayan öğrenciler, özellikle de yakınlığı nedeniyle Ankara’da yaşamakta olan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bir üniversiteyi seçerken öğrencilerin aklında bulunan sorulardan şüphesiz ki en önemlisi olan soru hangi bölünü seçeceğim, gideceğim üniversitede hangi bölümler yer almakta tarzında sorular olmaktadır. Bu soruları cevaplandırabilmek hem öğrencinin eğitim ve öğretim hayatına bir yön verebilmesi için çok önemli olup hem de tercih ve hemen ardından gelen yerleşme sürecini en verimli şekilde tamamlayabilmesi için oldukça önemlidir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Aday öğrenciler e devletten de araştırmalar yapmaktadırlar.Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin sahip olduğu fakültelere değinecek olursak bunlar; edebiyat fakültesi, fen fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, orman fakültesi ve mühendislik fakültesi olarak sayılabilmektedir.  Üniversite çok eski olmamakla beraber 28 Mayıs 2007 tarihinde kurulmuş bulunmaktadır fakat ülkemiz içinde önemli, bulunduğu yer itibari ile birçok öğrencinin tercih etmek isteyeceği.

Çankırı Karatekin Üniversitesi İletişim

Çok çeşitli fakülteleri bulunan önemli devlet üniversiteleri arasında çoktan yer almaya başlamıştır. 10 Eylül 2008 tarihi itibariyle üniversitenin rektörü olarak Prof. Dr. Ali İbrahim atanmış bulunmaktadır.Bir üniversite öğrencisi için bir başka önemli sorun da ulaşım ve barınma imkanıdır. Çankırı Karatekin Üniversitesi coğrafik açıdan konumu itibariyle zaten kolay ulaşılabilir bir yerdedir. Hem özel hem de devlet yurdunun olması da öğrenciler için bir başka alternatif olmaktadır.

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment