Çankırı Müftülüğü

Çankırı İl Müftülüğü

Çankırı cami ve ibadethaneleri ile ünlü bir Anadolu ilimizdir. Bu cami ve ibadethaneler insanlara daha iyi bir hizmet verebilmek için sürekli açık bulunmakta ve insanların kolay bir şekilde ibadet etmesi için hizmet vermektedir. Bu cami ve ibadethaneler Çankırı İl Müftülüğüne bağlıdır ve bu kurum tarafından kontrol edilmektedir.Çankırı genelinde bulunan çoğu cami ve ibadethanenin yapımı, tamiratı gibi işlerle de bu kurum ilgilenmektedir. Çankırı İl Müftülüğü Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı bir kurum olup din konusunda insanları bilinçlendirmektedir.

Çankırı Müftülüğü Hutbeler

İl Müftüsü Arslan TÜRK Samsun ili 1953 doğumlu evli ve 2 çocuk babasıdır. 2011 tarihinden itibaren bu görevde bulunan il müftüsü çeşitli hizmetleri ile de Çankırı’ ya büyük katkılar sağlamıştır. Çeşitli proje ve çalışmalarla insanlara daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlayarak vizyonunu buna göre şekillendirmektedir. Gün boyu açık camiler olarak adlandırılan yeni bir çalışma ile insanların ibadetlerini daha kolay bir şekilde yapmalarını amaçlayan bir hizmet sunmaktadır.

Çankırı Müftülüğü Münhal Kadrolar

İnsanlara cami, ibadeth ane ve Kur’an kurslarında Kur’an, siyer ve hadisi şerif dersleri verilmekte ve dini bilgiler sağlanmaktadır.  Çankırı İl Müftülüğü hac ve umre adaylarını da belirlemekte ve oraya gidecek din görevlilerini de atamaktadır. E devlet sistemini kullanarak da insanlara farklı bir hizmet sunan bu kurum sürekli kendisini yenilemekte ve insanlara daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır.
Related posts

Leave a Comment