Celal Bayar Üniversitesi

Celal Bayar Üniversitesi Taban Puanları

Türkiye’de genellikle veli konumunda olan anne ve babaların merak ve heyecanla beklediği öğrencilerin ise hangi üniversiteye gireceği, geleceğini nasıl ve nerede şekillendireceğini belirlemek için ellerinden geldiği kadar çalıştıkları üniversiteye giriş sınavları hepimizin de bildiği gibi sadece bu sınavlara girmekle bitmemektedir. Adeta Üniversiteye giriş sınavı sadece bu soruların başlangıç noktasıdır. Bu süreç beraberinde hem öğrencilere hem de anne ve babalara öğrenciler istedikleri üniversite ve bölüme yerleşinceye kadar heyecanlı ve biraz da kaygılı bir sürecin başlangıcı olmaktadır. Elbette herkesin umudu bu süreci en güzel sonuçlarla tamamlamaktır bunun da en güzel yolu istenilen üniversiteleri tanımaktan geçer. Bu süreçte e devletin de önemli katkıları olmaktadır.

Celal Bayar Üniversitesi Taban Puanları 2013

Celal Bayar Üniversitesi, Celal Bayar’ın memleketi olan Manisa adlı ilimizde yer almaktadır. Üniversite konumu itibariyle de turistik yerlere yakın olması nedeniyle de aday öğrencilerin oldukça ilgisini çeken bir üniversite olmuş ve olmaya da devam etmektedir. 11 Temmuz 1992 gün ve tarihinde kurulmuş olan üniversite binlerce öğrencinin eğitim ve öğretim hayatına oldukça büyük katkılar yapmaktadır. Uncubozköy Mahallesinde yer almaktadır. Üniversitenin rektör koltuğunda Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli oturmaktadır.

Celal Bayar Üniversitesi İletişim

Üniversitenin bünyesinde yer alan fakülteler ise şu şekilde sıralanmaktadır: tıp fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, mühendislik fakültesi, fen – edebiyat fakültesi, demirci eğitim fakültesi, hasan Ferdi Turgutlu teknoloji fakültesi, güzel sanatlar tasarım ve mimarlık fakültesi, ilahiyat fakültesi, işletme fakültesi.

 

Celal Bayar Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment