Çorum İl Spor Müdürlüğü

Çorum  Spor Müdürlüğü 

İnsanların sağlıklı yaşam sürebilmesi ve kendilerini daha dinamik hissedebilmeleri için spor yapmaları gerekmektedir. Sporu insanlar bireysel olarak ta yapabildiği gibi takım halinde toplu olarak yapılabilecek sporlar da mevcuttur. Çeşitli turnuvalar ve müsabakalarla da spor yapılabilmektedir. Okullar ve diğer kurumlarda da gençlerin spora verdiği önemi artırabilmek için çeşitli bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Çorum İl Spor Müdürlüğü İletişim

Çorum İl Spor Müdürlüğü gerek okullar ve diğer yerlerde yaptığı bilinçlendirme gerekse yaptığı müsabaka ve turnuvalarla özellikle gençlerin spora olan ilgisini artırmayı hedeflemektedir. Çeşitli seminer ve konferanslarla da bunu destekleyen İl Spor Müdürlüğü sürekli bir gelişim içerisindedir. Hentbol, yüzme, badminton, futbol, basketbol gibi çeşitli turnuvalar düzenlemekte ve turnuvaların şampiyonlarına da ödüllerini vererek il genelinde lisanslı sporcu sayısını oldukça artırmaya çalışmaktadır. İl genelinde olan lisanslı sporcu sayısı satrançta 2103, basketbolda 2283 ve güreşte ise 1391 gibi büyük bir orandır. Genç girişimciler adlı proje ile de sporu sevdirmeyi amaçlayan bu kurum oldukça başarılı işlere imza atmaktadır.

Çorum İl Spor Müdürlüğü  Adresi

Çorum İl Spor Müdürlüğü e devlet sistemini kullanarak gerek halk gerekse sporcularla ile bu kurum arasındaki ilişkiyi sıcak tutmayı amaçlamakta ve insanlara da büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bunun gibi çalışmalar ile artık Çorum’da spor oldukça gelişme göstermekte ve insanların spora olan bakış açıları değişmektedir. Daha da faydalı olmaya çalışan bu kurum çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

 

Çorum İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment