Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Eğitim ülkemizde sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir sistemdir. Çeşitli çalışma ve projelerle İl Milli Eğitim müdürlükleri tarafından okullarda ve diğer eğitim veren kurumlarda sürekli gelişim için uğraş verilmektedir. Çorum’ da eğitim sistemindeki yeniliklerle dikkatleri üzerine çeken illerimizden birisidir.   Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü vizyonunu ve işleyişini sürekli eğitim üzerine kurmaktadır. İl Milli Eğitim müdürü evli ve üç çocuk babası Aksaray doğumlu Aytekin GİRGİN 11.06.2008 tarihinden beri bu görevde bulunmaktadır.

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Müdürlüğe bağlı olarak Çorum genelinde toplam 535 okul ve3971 derslik bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarında ise 104961 öğrenci bulunmakta ve toplam 5412 öğretmen görev yapmaktadır. Derslik başına düşen öğrenci sayısı ilköğretim okullarında 23, ortaöğretim kurumlarında 27 ve mesleki eğitim kurumlarında 31 öğrenci olarak belirlenmektedir. Türkiye genelinde yapılan sınavlarda başarı yakalayabilmek ve topluma daha faydalı bireyler ortaya çıkarmak amaçlarından birisi olan Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü sürekli gelişimini bu amaca göre gerçekleştirmektedir.

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü  Adresi    

Çeşitli çalışma ve projelerle öğrencilere daha da faydalı olmaya çalışan İl Milli Eğitim Müdürlüğü anne eğitimi projesi ve minik yüreklerle büyük eller yapıyor, yaşıyor, öğreniyor gibi projeler oluşturmuştur ve bunları geliştirmeye çalışmaktadır. E devlet sistemini de kullanarak bireylerle kurumlar arasındaki bağı da sıcak ve kuvvetli tutmaya çalıştıkları da görülmektedir. Bu ve bunun gibi bazı yeniliklerle sürekli yenilenme içerisindedir.

 

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment