Çorum Müftülüğü

Çorum İl Müftülüğü

Çorum ilimiz kültürüne bağlılığı ve tarihi ile dikkat çekmektedir. Çok sayıda medeniyetlere ev sahipliği yapan bu ilimiz çok sayıda kültürden de etkilenmiştir. Bu ilimizde çok sayıda tarihi eser cami ve ibadethane bulunmaktadır. Bu cami ve ibadethaneler Çorum İl Müftülüğü dahilinde kontrol ve teftiş edilmekte ve cami görevlileri bu kurumlar tarafından atanmaktadır. Bu kurum sürekli insanları bilinçlendirmekte ve daha bilinçli bir nesil yetiştirmek için uğraş vermektedir.

Çorum Müftülüğü Hutbeler

İl müftüsü Mehmet AŞIK 23.03.2011 tarihinde bu göreve gelmiş Ordu 1961 doğumlu evli ve üç çocuk babasıdır. Cami ve diğer kurumlarda insanlara Kur’an dersleri verilerek bireyleri din konusunda bilinçlendirme ve topluma daha sağlıklı bireyler oluşturmaya çalışan bu kurum vizyonunu da bu çerçeve dahilinde ayarlamaktadır. Çeşitli hizmetlerle insanlara da faydalı olmaya çalışan bu kurum hac ve umre ziyaretleri için hac adaylarını belirlemekte ve bunlara öncülük edecek din görevlilerini tayin etmektedir.

Çorum Müftülüğü Münhal Kadrolar

Bunların dışında siye r, hadisi şerif ve Kur’an dersleri ile de isteyen kişilere bu dallarda ders vermektedir. Diyanet işleri başkanlığına bağlı olan bu kurum sürekli yenilenmekte ve topluma daha faydalı bireyler yetiştirmek için insanları dini konularda eğitmektedir. Çorum İl Müftülüğü e devlet sistemini de kullanarak bu kurum ile bireyler arasında bir köprü oluşturmaya çalışmaktadır. Bu gibi kolaylıklar ile de insanlara çeşitli hizmetler sunmaktadır.
Related posts

Leave a Comment