Çukurova Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi Taban Puanları

Çukurova Üniversitesi Türkiye’ ni n Adana ilinde, Seyhan Baraj Gölü’nün kenarında bulunmaktadır. Derslikleri ve amfilerinin oldukça modern oluşu, geliştirilmiş internet sitesi ve üniversitenin sahip olduğu sosyal olanaklar ile ulaşım olanakları da tercih listesinde yerini üst sıralarda alabilmesinin başlıca nedenlerini oluşturmaktadır. Gerek rehber öğretmenleri, gerek se akademisyen ve tercih uzmanlarının ilk tavsiyesi ise tercih listesi hazırlanmadan önce adayların iyi bir şekilde araştırma yapmış olmaları, internet sitelerine ve e devlete de bakmayı ihmal etmemeleri yönünde olmaktadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Seçilecek üniversitelerin bölümlerinin bilinmesi de oldukça önemlidir, önce istenilen bölümün sonra ise ikincil sırada olarak üniversitelerin isimlerini ve bulundukları yere bakılması da verilen tavsiyeler arasında yer almaktadır. Çukurova Üniversitesi’ nin sahip olduğu fakülteleri belirtmek de elbette yararlı olacaktır. Diş hekimliği fakültesi, fen-  edebiyat fakültesi, eğitim fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, mühendislik-mimarlık fakültesi, su ürünleri fakültesi, tıp fakültesi, ziraat fakültesi, hukuk fakültesi, Ceyhan mühendislik fakültesi, Ceyhan mühendislik fakültesi, iletişim fakültesi, kozan işletme fakültesi ve eczacılık fakültesi okulun şimdilik sahip olduğu akademik eğitim birimlerini oluşturmaktadır.

Çukurova Üniversitesi İletişim

Okulun tarihi hakkında da küçük bir bilgi vermek gerekirse kuruluş tarihine değinebilir ve 13 Şubat 1969 tarihinde ziraat fakültesinin kuruluşu ile alt yapısının hazırlandığını aktarabilmekteyiz.  Üniversitenin bulunduğu Adana ilinde devlet yurdu bulunmakta, bunun yanı sıra özel yurt imkanı da özellikle okulun çevresinde yıldan yıla yoğunlaşmaktadır.

 

Çukurova Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment