Denizli İl Spor Müdürlüğü

Denizli  Spor Müdürlüğü

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, spor alanında yaptıkları ile gençlerin spor yapma imkânı bulmasını sağlamaktadır. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini, 2009 yılında ataması yapılan Ahmet İbanoğlu yürütmektedir. Uzun zamanlar hakemlik görevinde bulunan Ahmet İbanoğlu, göreve geldiğinden beri Denizli için önemli çalışmalar yürütmüştür, e-devlet uygulamalarıyla halka açılmıştır. Yerli sporumuz olan hemsball sporunu, Pamukkale Üniversitesindeki öğrencilere tanıtımı yapılmıştır ve bu sayede yeni sporların gençlerce ilgi görülmesi sağlanmaktadır.

Denizli İl Spor Müdürlüğü Telefonu

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Geleneksel Türk Spor Oyunları Sahası ile gençlerin Türk sporlarına yönelik yatkınlığı ve becerisi arttırılmak istenmektedir. Denizli’nin bütün ilçelerinde faaliyet gösteren 40’a yakın spor sahası Denizli halkının spor yapabilmesi için bulunmaktadır. Spor yapmayı teşvik etmek için il spor müdürlüğü “koşa biliyorken koş” adlı proje gerçekleştirmiş ve bu proje ile halkın spora olan ilgisi arttırılmıştır. Yine gerçekleştirilen “seyyah” projesi ile geziler düzenlenerek farklı bölge ve kültürlerin öğrenildiği rekreasyon faaliyeti yapılmıştır.

Denizli İl Spor Müdürlüğü Adresi

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 14 antrenör, İl Müdürlüğü tarafından belirlenen atletizm, basketbol, tenis, voleybol, tekvando ve yüzme branşlarında vatandaşlara tesislerde hizmet vermektedir.“gençlerin iyilik ağacı” projesi Denizli İl Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir projedir. Bu proje sayesinde, gençler toplumsal sorumluluk bilinci sağlamaktadır. Denizli İl Spor Müdürlüğü, Akçeşme mahallesi İzmir asfaltı üzeri no;179 Gümüşler ’de bulunmaktadır.

 

Denizli İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment