Denizli Müftülüğü

Denizli İl Müftülüğü

Denizli İl Müftülüğü, Denizli halkı için, önemli işler gerçekleştirmektedir. Denizli İl Müftüsü Alâeddin Gürpınar, yaptığı çalışmalarla Denizli için çaba sarf etmektedir. Alâeddin Gürpınar, Denizli İl Müftülüğü görevine 2011 yılında getirilmiştir. İyi derecede Fransızca ve Arapça bilgisine sahiptir. 2011 yılından beri Denizli için çalışmaktadır. Denizli İl Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu, düzenlediği “İslam’da Kadın ve Aile” konulu konferans ile Denizli halkı için önemli bir etkinlik düzenlemiştir. Müftülüğe bağlı, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu, Mahalle Buluşmaları Projesi ile farklı bölgelerden insanlarla buluşmalar gerçekleştirilmektedir.

Denizli Müftülüğü Hutbeler

Müftülüğün yaptığı, Mahalle Buluşmaları Projesi ile halkın birbiri ile olan iletişimi kuvvetlendirilmektedir. E-devlet uygulamaları ile vatandaşlara bilgi aktarımı sağlanmaktadır. Ayrıca Denizli İl Müftülüğü bünyesinde gerçekleştirdiği, İşaret Dili Kursu ile işitme engelli vatandaşları iletişim kurma olanağı sağlamaktadır. Denizli Merkez Ulu Cami’de umreye gidecek olan vatandaşlar için bir seminer düzenlenmektedir. Bu seminer sayesinde umre ziyaretini gerçekleştirecek olan vatandaşlara önceden bilgi verilmektedir. E-devlet bilgi edinme sistemi sayesinde Müftülük hakkında yapılan etkinlikler kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Denizli Müftülüğü Münhal Kadrolar

Denizli İl Müftüyü, sırakapılar mahallesi, 1582. Sokak no:18 Denizli merkez adresinde yer almaktadır. Müftülük internetten ücretsiz arama kolaylığı sağlamaktadır. Bu kolaylıkla vatandaşların tüm sorunlarına kolayca çözüm bulunması amaçlanmaktadır. Denizli İl Müftülüğü ayrıca ezan ve Kur’an yarışmaları, şiir ve hutbe yarışmaları düzenleyerek, toplumsal zeminde dini duyarlılığımda arttırmakta ve etkinliklerle bilgi vermektedir.

 
Related posts

One thought on “Denizli Müftülüğü

  1. Yasemin

    20 yıl önce eşim baş bir kadinla ilişkisi vardı onunla evlenmek istediğini soyleyerek beni boş ol boş ol boş ol diye boşadı daha sonra ailemi arayarak kızınızı alın götürün istemiyorum dedi daha sonra ise seni istemiyorum defol git dedi bosanmassan sana iftira ederim adini lekelerim diye beni tehdit etti bende mahkemede kabul ederek bosandim aradan yıllar geçti tekrar dini nikah ve belediye nikahı yaptık öğrendim ki bizim 3 talakta gitmiş meğerse şimdi ise 2 yıldır ayriyiz beni belediye nikahinda bosamamakta ısrar ediyor dinen bir engel kalmadigina göre ben başka birisiyle dini nikah kiyabilirmiyim

Leave a Comment