Diyarbakır İl Spor Müdürlüğü

Diyarbakır  Spor Müdürlüğü

Gençleri spora yönlendirmek açısından birçok tesisler, gençlik merkezleri, spor salonları, hizmete sokan Diyarbakır il Spor Müdürlüğü gençlerimizin her zaman sportif faaliyetler içersinde yer almasını ve boş zaman kavramlarını yok edip varsa kötü alışkanlıklardan kurtarmaya ve eğitimle her bir gencin sporcu gibi düşünüp yaşamasına ve hayata kazandırılmasına çalışmaktadır. Okula gitmeyen gençleri veya okuldan boş kalan zamanlarını yeteneklerini ortaya çıkarıp beden eğitimi, jimnastik ve birçok spor faaliyetlerine yönlendirmeye çalışmaktadır.

Diyarbakır İl Spor Müdürlüğü   İletişim         

Sporcu ve spor kulüplerin vize, tescil vs. işlemlerini yapmaktadır. E-devlet şifrenizle siteye girdiğinizde Spor Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ilgili almak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğitim merkezleri kurarak spor idarecisi, antrenör ve hakem yetiştirilmesini sağlamaktadır. Birçok okul içi ve okul dışı gerek izcilik gerekse spor faaliyetleri programlayıp ve yöneterek gelişimin sağlanmasına katkıda bulunmak. Sporcularla ilgili sağlık merkezleri açmak, işletilmesini denetleyip sporculara sahip çıkarak başarılı olan sporcu ve çalıştırıcılarını ödüllendirmek aynı zamanda spor klüpleri ile kuruluşların sporcuların denetlenmesini sağlamak konusunda çalışmalarına devam etmektedirler.

Diyarbakır İl Spor Müdürlüğü  Adresi        

Gençlik Hizmetleri ve Diyarbakır İl Spor Müdürlüğü görevinde Abdullalif Umut bulunmaktadır. Bugün halen başarılı çalışmalarına devam eden Umut ilinde çok sevilen ve başarılara imza atmış bir kişidir.  Belediye, Spor genel Müdürlüğüne bağlı tesisler ve diğer kamu kurumu tesisleri olmak üzere birçok tesisler ve spor salonları bulunmaktadır. Spor bakanlığı ile ilgili sorularınıza e-devletten cevap bulabilirsiniz. Elazığ Caddesi Fabrika mah.814 Sok. Yenişehir / Diyarbakır adresinde hizmetlerini sürdürmektedir.

 

Diyarbakır İl Spor Müdürlüğü İçin Tıklayınız.

 
Related posts

Leave a Comment