Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü

Diyarbakır  İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmaları arasında; örgün eğitim haricinde kalan bireylerin bilgi ve becerilerini geliştirecek eğitim faaliyetlerinin yanı sıra farklı olarak bilgi ve beceriye sahip olmak isteyen yetişkinlerin ihtiyaçlarını giderebilmek amaçlı eğitim olanakları geliştirmek ve benzer görevleri yürütmek. E-devlet ile milli eğitim bakanlığı bölümünden öğrenci bilgileri alabilirisiniz.  Üniversiteler, yerel yönetimler, meslek ve sivil toplum kuruluşları ile yönelen diğer paylaşanlarla işbirliğini geliştirmek.

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Eğitim yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, velilerin ve diğer eğitimi paylaşanların katılımıyla en az yılda 1 kere olmak kaydı ile eğilim çalışmaları yaparak sonuçları rapor halinde bakanlığa bildirmek. Özel ve resmi eğitim öğretim kurumları açılmasına izin vererek denetlemek. Özel eğitimin yaygınlaşarak kolaylaştırılması ve başta özel eğitim olmak üzere eğitim almaya ihtiyaç duyanların eğitime katılabilmeleri için izlenecek yolda kararlılığın korunarak uygulanması. Eğitim alınmasını kolaylaştırmak ve herkesin eşit derecede eğitim fırsatları ve olanaklarından yararlanmasını sağlamak ve ilk ve orta öğretim öğrenciler beden, ahlak, manevi, zihin, sosyal ve kültürel yönünden gelişimini sağlayacak öğretmen ve öğrencilerin eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülerek denetlenmesini sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. E-devlet öğrenci bilgileri konusunda size tam destek vermektedir.

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

1968 Bingöl doğumlu olan Mehmet Hadi Ağırbaş müdür olarak 30.01.2012 tarihinden itibaren Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevine devam etmektedir. İlde Anaokulu 90,İlköğretim 3096, Lise 540, Meslek lisesi 25, Özel okul 97, Yabancı dil lisesi 116’dır. Ayrıca Dicle Üniversitesi bünyesinde 13 Fakülte, 11 Meslek Yüksekokulu, 5 Yüksekokul, 1 Konservatuar, 3 Enstitü bulunmaktadır. Müdürlük Şehitlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı Şehitlik / Yenişehir / Diyarbakır adresinde bulunmaktadır.

 

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.

 
Related posts

Leave a Comment