Diyarbakır Müftülüğü

Diyarbakır İl Müftülüğü

Din hizmetlerini yerine getirirken ve ibadet edilen yerleri idare ederken müftülüğümüz ırk, mezhep, kültür ve cinsiyet ayrımı yapmadan toplumun her kesimine aynı eşitlikte hizmet sunmaya ve özen göstermeye dikkat etmektedir. Diyarbakır İl Müftülüğü hizmetlerini sunarken vatandaşlarımızı din konusunda doğru olarak bilgilendirmeye kulaktan dolma hurafelerden uzaklaştırmaya manevi ve ahlaki değerlere bağlılığın önemini arttırmayı milli dayanışmanın ve birliği sağlamanın amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir. E-devlet sitesinden birçok konularda yardım alabilirsiniz.

Diyarbakır  Müftülüğü Hutbeler

Din hizmetlerini sunarken asırlardır elde edilen dini tecrübelerin uygulamalı ve düşünceli bir mirasın ortak alınması ve bu kararlılığın korunması toplumsal barışı ve dinin birleştirici görevlerini de yüklediğimizde önemini oluşturmaktadır. Cami ve cami haricinde araç ve her türlü teknik gereçlerle birlikte yazılı olarak her türlü bilgiyi kişilere yayan görsel medya yolu ile vaazlar, seminerler ve konferanslarla toplumu dini konularda aydınlatmaya çalışmaktadırlar. E-devlet hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 24 Şubat 2011 tarihinde Diyarbakır İl Müftülüğü’ne müftü olarak 01.01.1960 Bingöl doğumlu Nimetullah Erdoğmuş atanmış ve halen görevine devam etmektedir.

 Diyarbakır  Müftülüğü Münhal Kadrolar

İlde toplamında 1761adet cami bulunmaktadır. Müftülüğümüzde alo fetva hattını arayarak sormak istediğiniz sorulara cevap alabilirsiniz. Hac ve umre ibadetleriniz konusunda, kuran kursları konusunda, hafızlık eğitimi hakkında, vaazlar, cami dersleri ve aklına gelebilecek her türlü bilgiye müftülüğümüz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bilgi edinmek için ister telefonla isterseniz Şeyh Şamil Mahallesi Medine Bulvarı Bağlar / Diyarbakır adresinden bizzat gelerek öğrenebilirsiniz.

 

Diyarbakır  Müftülüğü İçin Tıklayınız
Related posts

Leave a Comment