Diyarbakır Sağlık Müdürlüğü

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık hizmetlerinin daha verimli daha etkili ve etkin olarak adilane bir şekilde yürütmek açısından Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü çok fazla gayret göstererek çalışmalarını sürdürmektedir. Tüm yurtta uygulamaya geçen Aile hekimliği başta olmak üzere sağlık hizmetlerinin verildiği tüm birimleri gözeterek denetimini yapmaktadır. Sağlığın daha çok geliştirilmesi ile ilgili faaliyetleri yürütmektedir.   Bunların içinde hasta memnuniyeti, hasta hakları bölümünün idaresi vs. gibi bölümleri kapsamaktadır.

Diyarbakır Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

E-devlet sitesinden hasta hakları başvurusu yapabilirsiniz. Sağlık istatistikleri toplamaktadır.  Acil durumlarda ve afetlerde hastaneden evvel acil olan sağlık hizmetlerini yürütür. Bu gibi durumlarda ildeki tüm sağlık kuruluş ve teşkilatlarının Vali adına idaresini ele alır. Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarını bakanlık politikasına ve düzenlemelerine olan uyumunu denetler. Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü halkına daha iyi hizmet sunabilmek amacı ile her geçen gün daha çok gayret içinde çalışmalarına devam etmektedir.

Diyarbakır Sağlık Müdürlüğü Adresi

E devlet şifrenizle siteye girerek Sağlık Bakanlığının bölümünü araştırabilirsiniz.  İlde 1 tane Araştırma, 1 Askeri, 1 Üniversite, 6 İlçe, 1 Kadın Doğum, 1 Çocuk, 1 Ağız ve Diş Sağlığı ve 4 tane Devlet hastanesi olmak üzere toplam 16 adet hastane mevcuttur. İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar’dır. Günümüzde hala görevini sürdürmekte olan Avar adil bir şekilde başarılı çalışmalarına devam etmektedir. Müdürlük binası Doktor Şeref İnanöz Caddesi İl Sağlık Müdürlüğü Diyarbakır adresinde bulunmaktadır.

 

Diyarbakır Sağlık Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment