Doğuş Üniversitesi

Doğuş Üniversitesi Taban Puanları

Doğuş Üniversitesi, 1995 yılında kurulan Doğuş Eğitim Vakfı’nın başarılı çalışmaları doğrultusunda kurulan Doğuş Üniversitesi, kamu tüzel kişiliğine sahip önceliği kar amacı olmayan bir vakıf üniversitesidir. Üniversite ülkesini ve dünyayı tanıyan, saygı duyan, çözüm odaklı bakış açısı gelişmiş, yenilikçi, eleştirel, analitik düşünebilen, entelektüel, donanımlı ve çok yönlü bireyler yetiştirmek ve bilim, teknoloji, sanat ve kültür alanındaki gelişmelerinde öncü rol üstlenmek amacıyla kurulmuştur. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Nuri CERANOĞLU halen bu görevi yürütmektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Üniversite bünyesinde,  Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Hukuk Fakültesi vardır. Bu fakültelere bağlı toplam 27 lisans programı, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitülerine bağlı 18 yüksek lisans ve 7 doktora programı,  meslek yüksekokulu, Yabancı Diller Bölümü ile Türk Dili ve İnkılap Tarihi Bölümü bulunmaktadır.

Doğuş Üniversitesi İletişim

Öğrenciler, Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde bulunan saha ve stüdyolarda; salon futbolu, basketbol, voleybol, hentbol, tenis, masa tenisi, yüzme, dans, fitness, vücut geliştirme, pilates olanaklarından tamamen ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Üniversite içerisinde kütüphane ve son derece rahat ve konforlu öğrenci çalışma salonları da bulunmaktadır. Yine üniversite içinde bulunan yemekhane ve kafeteryalarda zengin çeşitliliğiyle çok sayıda soğuk ve sıcak yiyecek bulmak mümkündür.  Ayrıca, konser, tiyatro, sinema, dans, söyleşi, konferans, panel, kongre, bienal gibi kültür ve sanat etkinliklerin gerçekleştirildiği son derece donanımlı salonları bulunmaktadır.

 

Doğuş Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment