Dokuz Eylül Üniversitesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Taban Puanları

Hepimizin bildiği gibi ülkemizde her sene yapılmak olan üniversiteye giriş sınavlarına yalnızca kontenjanlarda belirtilen kadar öğrenci alınmaktadır. Ancak her öğrenci sınavda aldığı puana karşılık gelen üniversiteyi ve bir bölümü seçebilmektedir. Bu nedenle de her sana adeta bir maraton havasında öğrenciler her sene ismi değişen üniversite sınavlarına hazırlanmakta, ağır geçen bir maratonun ardından sonuçların açıklanacağı güne kadar heyecan merak ve umut ile beklemektedirler. BU süre içinde e devletten araştırmalar yapan öğrencilerin sayıca arttığı da gözlenmektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Sınavların sonuçları açıklandığında ise öğrenciyi hangi üniversiteyi kazanacağım, nasıl tercih yapsam, üniversite seçerken hangi olanaklara ve seçeneklere dikkat etmeliyim, kriterlerim neler olmalı gibi sorular beklemektedir. Üniversite seçerken dikkat edilmesi gereken başlıca kriterlerin neler olması gerektiğine değinecek olursak bunların başında üniversitenin ne zaman öğrenime açıldığı, rektörünün kim olduğu, hangi bölümlerin var olduğu, barınma ve ulaşım olanakları bu kriterlerin en başında gelmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi İletişim

Tüm bu unsurları birlikte değerlendirdiğimizde Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerin hayalini süsleyen üniversiteler arasında yer almaktadır. 13 farklı fakültesi ile farklı bölümlere ilgisi olan birçok öğrenciye hitap etmektedir. Buca’da bulunan eğitim fakültesi ileride öğretmen olmayı düşleyen öğrencilerin hedefi iken, hukuk, hemşirelik, işletme, ilahiyat, iktisadi ve idari bilimler, tıp, mimarlık ve mühendislik fakülteleri de yer almaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi  20 Temmuz 1982’de kurulmuş olup şu andaki rektörü de Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN olmaktadır. Üniversitenin kendi yurdunun dışında üniversitenin çevresinde özel yurtlar da bulunmaktadır.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment