Dumlupınar Üniversitesi

Dumlupınar Üniversitesi Taban Puanları

1992 Dumlupınar Üniversitesi yılında Kütahya’da kurulan Dumlupınar Üniversitesi bir e devlet üniversitesidir.  Prof. Dr. Ahmet Karaaslan’ın rektörlüğünü yaptığı üniversitede 2000’i lisansüstü olmak üzere yaklaşık 24000 öğrenci eğitim görmektedir.  Daha önce Anadolu Üniversitesi’ne bağlı bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Kütahya Meslek Yüksek Okulu şuan ki üniversitenin temelini oluşturmaktadır.Evliya Çelebi ve Germi yan Kampusları olmak üzere iki ayrım yerleşke bulunmaktadır.  Merkez kampusun mimari yapısı Osmanlı-Selçuklu tarzında yapılmıştır.

Üniversite Taban Puanları 2013

9 fakülte, 5 yüksekokul, 3 adet enstitü ve 11 meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Ayrıca, uygulama ve araştırma merkezleri bulunmaktadır.  Dumlupınar Üniversitesi, İİBF, Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Simav Teknik Eğitim ve Teknoloji Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu vardır. Ayrıca Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Kütahya, Tavşanlı, Simav, Gediz, Emet, Hisarcık, Domaniç, Altıntaş, Şaphane, Pazarlar Meslek Yüksekokulları ile eğitim-öğretim vermektedir.

Dumlupınar Üniversitesi İletişim

Öğrenci toplulukları faaliyetleri de oldukça fazladır.  Bu topluluklar bisiklet yarışlarında birincilik gibi birçok başarıya da imza atmıştır.Kütahya ilinde hem Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı, hem de üniversiteye bağlı oldukça fazla yurt imkânı bulunmaktadır.   Yurtlardan okula ulaşım da kolaydır.  Ayrıca, öğrencilerin isteklerine hitap eden öğrenci apartlar otel da bulunmaktadır.  Üniversitenin öğrencilere sağladığı olanaklar sayesinde de sosyal ve kültürel aktiviteler de oldukça fazladır.

 

Dumlupınar Üniversitesi İçin Tıklayınzı.
Related posts

Leave a Comment