Düzce Üniversitesi

Düzce Üniversitesi Taban Puanları

Düzce Üniversitesi, 1 Mart 2006 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin Düzce’de bulunan kampusundan ayrılarak kurulmuştur.  Üniversitenin bölümleri fen ağırlıklıdır.  8 adet fakülte, 4 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu ve 3 adet enstitüsü bulunmaktadır.  Prof. Dr. Funda Sivri kaya Şerifoğlu’nun rektörlüğünü yaptığı üniversite, bir e devlet üniversitesidir.  Yaklaşık 13000 öğrencisi bulunmaktadır.

Üniversite Taban Puanları

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Avni Akyol Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu 1694 kişi kapasiteli bir yurttur. Öğrenci Yurdu sosyal faaliyetler için çok amaçlı 500 m2 spor sahası, 50 bilgisayarlı internet kafesi, masa tenisi, satranç, televizyon salonları, günlük 1100 kişilik yemek çıkaran yemekhanesi ile faaliyet vermektedir.  Bunun yanı sıra merkez yerleşke çevresinde birçok özel öğrenci yurtları bulunmaktadır.  Ayrıca, her yerleşkede ayrı yemekhane bulunmaktadır.  Hem öğrencilere hem de üniversite personelinin yemek ihtiyaçlarını karşılayan yemekhane ve kafeteryalar oldukça uygun fiyatlarla da yemek vermektedir.

Düzce Üniversitesi İletişim

Düzce Üniversitesi Öğrenci Toplulukları aktif olarak çalışmaktadır.   Açık hava konserleri veren müzik toplulukları, oyunlar sergileyen tiyatro kulüpleri, dağcılık, bisiklet gibi spor kulüpleri de spor etkinlikleri düzenlemektedir. Özellikle Toplum Gönüllüleri Vakfı Düzce Üniversitesi’nde aktif bir şekilde çalışmaktadır.   Düzce ilinin tarihi ve doğal güzellikleri olması sebebiyle de öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri birçok alternatifleri bulunmaktadır.  1999 Marmara depreminden sonra da kendini hızla toparlamaya başlayan şehirde,  yeni ve modern yapılar inşa edilmiştir.

 

Düzce Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment