E Devlet Kapısı

E Devlet Kapısı Nedir

Gelişen teknoloji ile birlikte hızla kullanımı alanı da genişleyen internet uzantısının sağladığı yararlardan biri olan internet üzerinden kamu görevlerini yerine getirebilme faaliyetleri günümüzde herkesin rahatlıkla kullanabileceği özellikler taşımaktadır.

E Devlet Kapısı Giriş

Yerine getirilmesi istenilen hemen her kamu faaliyetinin bilişim çağı gelişimi ile doğru orantılı olarak hızla kullanım alanı genişlettiğini söyleyebilmek mümkündür. Yerine getirilmesi istenilen; fatura tahsilat işlemleri TC kimlik numarası sorgulama işlemleri vergi kimlik numarası sorgulanma işlemlerinin yanı sıra; bakanlıklar belediyeler gibi pek çok kamu kuruluşlarına da doğrudan ulaşabilme amaçları güdülerek oluşturulmuş olan e devlet; PTT şubelerinden 2 TL karşılığında temin edilebilen şifre aracılığıyla kolaylıkla kullanılabilinmektedir.

E Devlet Kapısı Şifresiz

Verimlilik arttırılabilme odaklı olarak çağa uygun niteliklerde vatandaşlara sunulan söz konusu yenilik sayesinde; yerine getirilmesi gerekilen ödevler ve sorumluluklar daha az zaman kaybı ile birlikte internet bağlantısı sağlanabilen hemen her mekandan rahatlıkla gerçekleştirilebilir özelliklere sahiptir. Bununla birlikte; yeni döneme uygun niteliklerde tasarlanmış olan e devlet kapısı ise; tüm kamu kurumlarına tek bir adresten ulaşılabilme kolaylıkları sunmasının yanı sıra; vatandaşlar için en iyi hizmetlerin temini amacıyla da oluşturulmuş bir kavramdır. Çağa uygun nitelikteki söz konusu yenilik kavramından yararlanabilmek için de temin edilebilen şifre dahilinde; kamu hizmetlerinden son derece etkin biçimlerde yararlanabilmek mümkün olmaktadır.

E Devlet Şifresiz

Söz konusu internet üzerinden sağlanabilen e devlet kapısı temin edilen şifre ile kullanılabilinmesinin yanı sıra; mobil imza ya da e imza adı verilen yöntemlerle de rahatlıkla kullanılabilinmektedir. Kamu hizmetlerinin tek çatı altından tek internet adresinden sağlanabilmesi için geliştirilmiş olan söz konusu sistem dahilinde; tüm kamu kuruluşlarındaki yeniliklerden haberdar olunabilinmesi ve tüm duyurular hakkında bilgi edinilebilinmesi de sağlanabilinmektedir.

E Devlet Şifre Alma

Ev rahatlığında kolaylıkla yararlanılabilinecek söz konusu sistem ile birlikte; İşkur Sosyal Sigortalar Kurumu Sağlık Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Emekli Sandığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Bakanlığı gibi daha pek çok kamu kurum ve kuruluşlarına erişebilmek mümkün olmaktadır. Çağa uygun niteliklerde sunulan söz konusu hizmetlerden yararlanabilmek internet uzantısı sayesinde oldukça kolaylıklar kazandıran özellikler dahilinde mümkün olmaktadır.
Related posts

Leave a Comment