E Devlet Şifresi Alma

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır

Günümüzde artık çoğu işlem elektronik ortamda gerçekleştiriliyor resmi kurumlarla olan işlemlerinizi hızlı kolay ve güvenli elektronik ortamda evinizin ya da iş yerinizin rahatlığında dilediğiniz gün ve saatte yapabilmeniz artık çok kolay. Yapmanız gereken yalnızca bulunduğunuz İl ya da ilçede bulunan P.T.T merkezlerine giderek T.C Kimlik numaranızın bulunduğu  kimliğinizle  başvurmak ve görevlilerin size kapalı zarfta vereceği kişiye özel E-Devlet şifrenizi şahsen başvuruda bulunarak ve taahhütname imzalayarak kapalı zarf içinde olan şifrenizi almak şifrenizi sizden başka kimse alamaz ve kullanamaz.

E Devlet şifresi değiştirme

Şifrenizi kaybetmeniz halinde yeni bir şifre almak için başvuruda bulunmak zorundasınız ödeyeceğiniz miktar her şifre başına; 10 TL’dir. Kolayca  ve güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz verilen size ait olan özel şifre ile ;  e devlet  adresinden giriş yaparak kimlik bilgilerini eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.  İsterseniz size verilen şifreyi daha kolay hatırlamanız için; belirlediğiniz ve akılda kalıcı şifre ile değiştirebilirsiniz. Kendi belirlediğiniz şifre ile tüm işlemleriniz en kolay şekilde öğrenebilecek ödemelerinizi takip edebileceksiniz.

E Devlet Şifremi Unuttum

Bunun yanı sıra bu şifre ile adli sicil kaydı kyk yurt başvuru sonucus.s.k prim borç sorgulama (elektrik borcu su borcu doğalgaz borcu ) maaş kesintileri emeklilikli aylıkları ve aylıklarda yapılan kesintiler askerlik hizmetleri ile ilgili işlemleri ve devletle  ilgili olan tüm işlemleri  sorunsuz şekilde görüntüleyebilecek ve doküman halinde alabileceksiniz.

E Devlet şifre alma

Sistemde yer alan ve alacak olan bütün bilgileriniz sistemimizde yüksek güvenlik önlemleri altında bilgi hırsızlığını önler ve sizi bu gibi durumlara karşı korur. Telefon numaranızı aktif ederek; sisteme her girdiğiniz anda sizi ücretsiz ve en hızlı şekilde korumaktadır. Eğer tek bilgisayar  ya da tabletten bilgilerinizi tek bir IP sistemini açabilir diğer bilgisayarların sisteminize ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Unutmamalıyız ki İnternet; bize her türlü kolaylığı sağlar iken aynı zamanda hızlı ve güvenilir bir şekilde bilgilerinizi saklamaktadır; Unutmayın ki; internette sizin bilgilerinizi çalmaya çalışan kişi veya kişiler bulunmaktadır.

E Devlet

E-Devlet şifresini  internetin olduğu her yerden dilediğiniz zaman bilgilerinizi güncelleyebilir kontrol edebilirsiniz. Kendi güvenliğiniz için şifrenizi başka şahıslar ile paylaşmamanızı güvenliğiniz açısından önemle belirtiriniz.
Related posts

Leave a Comment