E Devlet Şifresiz

E Devlet

Tüm devlet hizmetlerinin tek bir çatı altında vatandaşa sunulması anlamına gelen e devlet pek çok kamusal bilgiye kolay ve hızlı yoldan ulaşmayı sağlar. Resmi neredeyse tüm bilgilere ulaşılabilen bu uygulama ile vatandaşlar artık daha kısa sürede daha kolay istedikleri bilgilere ulaşabiliyor.

E Devlet Şifresiz Giriş

Turkiye.gov.tr adresli resmi siteden verilen bu hizmet ile çeşitli bakanlıkların sunduğu hizmetler ile ilgili sorgulama yapabilir ya da bu bakanlıkların bazı hizmetleri için başvurularda bulunabilirsiniz. Bunun için PTT`den aldığınız şifre ve T.C. kimlik numaranızı girip kendi kişisel bilgileriniz üzerinden sorgulama yapmanız yeterli. İş arama iş geliştirme işsizlik maaşı maaş ve çalışma bilgileri aile hekimi askerlik ve daha bunlara benzer pek çok resmi işi daha kısa sürede sadece bir tuş ile çözümleyebilirsiniz.

E Devlet Nedir

T.C. her vatandaşın internet üzerinden kendisi ile ilgili resmi bilgilere ulaşması ve bu bilgilerdeki değişiklikleri kendisinin yapmasını sağlayan bu uygulama sayesinde resmi dairelerdeki kuyrukların da azalıp vatandaşın işlerinin daha zahmetsizce yapılması sağlanmıştır. Örnek olarak bir yerden başka bir yere taşınıldığında adres değişikliğini önceden nüfus dairelerine ya da bağlı oldukları muhtarlıklara bildiren kişiler bunu artık turkiye.gov.tr adresine girerek kendileri yapabilmekte. Yine bunun gibi önceden iş başvurusu yapmak isteyen bir kişi İş Kur`a kadar gidip bizzat başvuruda bulunuyordu.

E Devlet Şifresiz Sorgulama

Bu uygulama ile birlikte kişiler internet üzerinden İş Kur`un işlerini takip edip kendilerine en uygun olanlarına başvuru yapabiliyor. Bu sayede vatandaşlar belki de günlerinin tamamını alacak olan gidip gelme işinin yerine sadece iki üç tuşa basarak çok daha kısa sürede işlerini görüp zamandan tasarruf etmektedir. Emekliliğine günler kalan bir çalışan ne kadar zaman sonra emekli olabileceğini yine bu uygulama ile öğrenip ona göre emeklilik planları yapabilmektedir.

E Devlet Giriş

İnternet ve bilgisayarın hayatımızın neredeyse her anında bize sunduğu kolaylıklara resmi işlemleri de ekleyen bu uygulama vatandaşların resmi dairelerde saatlerce bekleme çilesine son veren önemli bir uygulamadır. Her türlü resmi işin kolay ve güvenilir şekilde görüldüğü bu uygulama vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmada atılan önemli bir adımdır.
Related posts

Leave a Comment