E Okul Öğrenci Girişi

E Okul Öğrenci Girişi

E-okul öğrencilerin not bilgilerini, devamsızlık bilgilerini, sınav tarihlerini, notlarını ve daha birçok şeyi öğrendiği sistemdir. Bu sistem sayesinde öğrenciler okula kayır olduğu tarihten itibaren devamsızlık bilgilerine, notlarına ve karne bilgilerine kolay bi şekilde ulaşabilmektedirler. E-okul son zamanlarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapımlı ve hizmete sunulmuş büyük bir atılımdır. E-okul’a giriş kolay bir şekilde olmaktadır. E-okul’a girebilmek için yapılması gerekenler şunlardır:

Öncelikle Sayfa Altında Bulunan adresine giriniz. Daha sonra resimde gördüğünüz kodu “Giriş Kodu” yazan yere yazarak işleme devam ediyoruz. Sonra “Kullanıcı Adı” yazan yere kimlik numarasını yazıyoruz ve şifre kısmına okul numarasını yazarak sisteme giriş yapabiliyoruz. Şifrenizi panelinizden değiştirebilirsiniz. Ama akılda kalıcı olması için okul numaranızın kalması mantıklı olacaktır.

E Okul Veli Girişi

Öğrenciler bu sisteme girerek sol taraftaki menüden bilgiler ulaşabilirler. Sol taraftaki menüden not bilgileri, sınav tarihleri, devamsızlık bilgileri(özürlü ve özürsüz), öğretmenler, ders programları, öğrenci bilgileri, derse girecek öğretmen adları, alınan dersler gibi daha birçok özelliklere Öğrenci Girişi yaparak ulaşabilirsiniz. Öğrenci bilgi sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış ve 2007 yılında hizmete sunulmuştur.

 E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Burada e-okul’un üzerine birçok görev düşmektedir. Günlük olarak devamsızlık bilgilerini özürlü ve özürsüz olarak girmekle yükümlüdür. Ayrıca e-okul sınıf bilgilerini ve sınıfta bulunan her öğrencinin bilgisini güncel olarak girmek zorundadırlar.

Öğrenci bilgilerinin güncel olarak girilmesi gereklidir. Ayrıca burada nakil olan öğrencilerin geçmişe yönelik bütün bilgileri de yer almaktadır. Okulda bulunan bütün öğrencilerin bilgileri sürekli olarak güncellenmekte ve geçmişe yönelik bütün bilgiler bu sistemde yer almaktadır.

E Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır

Öğrencilerin kayıt olduğu günden itibaren 8.sınıf sonuna kadar bütün bilgileri bu sistemde yer almaktadır. Öğrenciler bu sistemde geçmişe yönelik bütün bilgilerine ulaşabilirler. Öğrencilerin bilgilerine velilerde kendileri için oluşturulmuş ayrı yerden ayrı giriş yaparak bilgilere ulaşabilirler. Burada öğrencilerin bütün bilgileri yer almaktadır.

Veliler bu sistem sayesinde öğrencilerin bütün bilgilerine ulaşabilirler. Velilerin giriş bilgilerin diğer yazımızda mevcuttur. Bu sistem sayesinde çocuğunuzun not bilgilerine, devamsızlık bilgilerine, sınav tarihine ve daha birçok bilgisine ulaşabilirsiniz. Diğer yazımızı okuyarak Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl giriş yapılabileceğini öğrenebilirsiniz.
Related posts

One thought on “E Okul Öğrenci Girişi

  1. unsun keskin özcam

    efsun cemre özcam a ait not bilgilerini öğrenmek istiyorum

Leave a Comment