Edirne Müftülüğü

Edirne İl Müftülüğü

Geçtiğimiz günlerde 12 Mart Salı günü saat 16.00’da Edirne İl Müftülüğü tarafından aynı zamanda rehberlik bürosu ile Halk Evinde yapılan Mutlu Yuva konferansına çoğunluk olarak kadın dinleyiciler katılmıştır. Edirne İl Müftüsü olan Emrullah Üzüm Trabzon-Tonya doğumludur. Geçtiğimiz yıl içinde 11.12.2012 tarihinde göreve başlayan Emrullah Üzüm 15 Mart 1996 – 15 Mart 2002 yılları arasında 6 yıl Almanya, Frankfurt, Kassel ve Neuısenburg’da Din görevlisi olarak bulunmuştur. Ayrıca da 1988 ve 2010 yılları arasında Hacca; 2005 ve 2011 yılları arasında da Umreye Kafile Başkanı olarak gitmiştir.

Edirne Müftülüğü Hutbeler

Edirne İl Müftülüğüne bağlı olarak Selatin, Tarihi, Merkez ve Köy Camileri bulunmaktadır. Aynı zamanda yaz mevsiminde ve genel olarak Kuran Kursu veren Edirne İl Müftülüğü birçok güzel işe imzasını atan bir kurumdur. Yayın Hizmetleri olarak Diyanet aylık, ilmi, çocuk ve basılı yayınlar aynı zamanda çocuk kitapları yayınlayan bu müftülük yaptığı işin önemini de her geçen gün gösteren bir kurumdur. Edirne İl Müftülüğünde Hac Rehberinden, Kurban Rehberine ve Diyanet Kütüphanesine kadar merak ettiğiniz tüm soruların cevabını alabilirsiniz.

Edirne Müftülüğü Münhal Kadrolar

E-Devlet sistemi sonrasında E-Fetva, E-Okul sistemleri de çıkmış olup halka yenilik ve kolaylık sağlamış hizmetler olmaktadır. Edirne İl Müftülüğü kolayca ulaşabileceğiniz Meydan Mah. Hatip Sokak No:4/Merkez adresindedir. Dini konular ile ilgili kafanıza takılan veya merak ettiğiniz tüm soruları Edirne İl Müftülüğünden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
Related posts

Leave a Comment