Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü

Elazığ  İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Elazığ gelişmekte olan ve sürekli kendisini yenileyen bir ilimizdir. Gerek sanayi gerekse eğitim alanında oldukça gelişmeler göstermektedir. Eğitim alanında ciddi atılımlar yapan Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü kaliteli bir eğitim anlayışını savunmakta ve vizyonunu bu çerçevede ayarlamaktadır. Daha iyi ve daha teknolojik koşullarda eğitim verilmesi için uğraş vermektedir. Eğitim alanında sürekli gelişme başlıca amaçları arasında yer almaktadı

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Milli eğitim müdürü Ali Aziz YENİYOL yaklaşık 4 ay önce bu göreve getirilmiştir. Geldiği günden bugüne çalışmalarına devam eden Milli eğitim müdürü eğitim alanında daha iyi bir hizmet verilmesi için çalışmalar yapmaktadır. İl genelinde müdürlüğe bağlı olan 414 okul ve 3824 derslik bulunmaktadır. Okullarda toplam 138279 öğrenci bulunmakta ve 6630 öğretmen görev yapmaktadır. Derslik başına ilköğretimde 30, ortaöğretim ve mesleki eğitim kurumlarında ise 32 öğrenci ortalaması düşmektedir. Çeşitli çalışmaları ile eğitim alanını daha da ilerletmeye çalışan il mili eğitim müdürlüğü e devlet sistemini kullanarak ta devlet birey arasını daha da sıcak tutmayı planlamaktadır.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Bunun yanında gerek yapılan sınavlarda gerekse başka eğitim alanlarındaki sınavlarda başarıyı gözetmek için uğraş verilmektedir. Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerde başarıyı esas alan bir sistem mevcuttur. Bu sistem dahilinde eğitim kurumlarında daha iyi bir eğitim hizmeti ile Türkiye genelinde daha da başarılı bir Elazığ ortaya çıkarmak amaçları arasındadır.

 

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğüİçin Tıklayınz.
Related posts

Leave a Comment