Elazığ Müftülüğü

Elazığ İl Müftülüğü

Elazığ gerek tarihi ile gerekse medeniyetler şehri olması ile ülkemizin önemli medeniyet şehirlerinden birisidir. Çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Elazığ birçok kültürden izler de taşımaktadır. Tarihten kalma çeşitli kiliseler ve camiler ile de ünlü bir şehrimizdir. Elazığ İl Müftülüğü tarafından bu camiler koruma altına alınmış ve ibadethane olarak kullanılmasına devam edilmesi sağlanmıştır. İl müftüsü evli ve 4 çocuk babası olan Peyami GÜNGÖR çeşitli il ve ilçelerde müftülük yapmış ve en son 2011 Kasım ayında buraya atanmıştır.

Elazığ Müftülüğü Hutbeler

İl müftülüğü çeşitli çalışmaları ile de din alanında insanlara öncülük etmekte ve yol göstermektedir. Kur’an eğitimi ve çeşitli ahlak dersleri insanlara din ve sosyal yaşam konusunda da bilinçlendirme yapılmaktadır. Gerek tarihten kalma gerekse sonradan inşa edilen camileri de koruma altına alıp bu camilerde de insanlara gerekli sohbet ve vaazları ile bilgilendirme yapmaktadır. E devlet sistemini de kullanan il müftülüğü insanlara da bu şekilde iletişim için bir kolaylık sunmaktadır.

Elazığ Müftülüğü Münhal Kadrolar

Kendi sitesinden sürekli olarak da Kâbe yayını yaparak oraya gidemeyen insanlara da bir hizmet sunmaktadır. Her yıl Mekke’ ye gidecek hacı adaylarını belirleyip bu hacılara da öncülük etmektedir. Elazığ İl Müftülüğü insanları bilinçlendirme konusunda oldukça çaba sarf etmekte ve özellikle yeni nesili daha kültürüne bağlı bireyler haline getirmeyi amaçlamaktadır. Rızaiye mah. İnönü cad. no:17 Elazığ adresinde olan il müftülüğü insanların herhangi bir sorunlarında buraya gelip görüşmelerine de olanak tanımaktadır.

 

Elazığ Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment