Emekli İkramiyesi Hesaplama

Emekli Maaşı Hesaplama

Emeklilik,  çalışan bir insanın belli bir süreden sonra çalışmayı bırakmasıdır. Genellikle emeklilik yaşla orantılı olarak belirlenir. Tabi ki emeklilik ile yani çalışmadığımız zamanlarda ki genellikle yaşlılık dönemlerinde düzenli maaş ve bir seferliğine emekli ikramiyesi alırız.

Emekli İkramiyesi Sorgulama

Herkes emeklilik ikramiyesi kesin ve net olarak bilmek ister ve gelecek ile ilgili planlarını buna göre yapmayı hedefler. Emekli ikramiyesi hesaplama sanıldığı kadar zor bir iş değildir ki artık gelişen internet ve ilgili kurum siteleri aracılığıyla kolay ve doğru olarak hesaplanabiliyor. Çoğunluk ile emekli sandığı, emekli ikramiyesi hesaplama için birçok sorgulama sitesi mevcuttur.

Emekli İkramiyesi Öğrenme

Emekli ikramiye hesaplamanızı ilgili internet sitelerinden gerekli bilgilerinizi doldurarak yapabilirsiniz. Bu bilgiler kişisel bilgileriniz, kıdem, ek gösterge, derece, hizmet ayı,  tazminat,makam temsil, görev tazminat göstergesi gibi bilgiler olabiliyor.  Emekli ikramiyenizi hesaplanabilmesi için ilgili sitelerde; derece, kademe, aylık tarihi alanlarını doldurmak zorundasınız.

Emekli Maaşı Sorgulama

Tabi bunları yapabilmeniz için öncelikle bu bilgileri kesin ve net olarak bilmeniz gerekir. Ayrıca emekli sandığında hizmet dökümü için e-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifresi, PTT merkezlerinden  ufak bir ücret karşılığında tahsis edilir. Şifrenin kaybedilmesi durumunda 4 Türk Lirası karşılığında tekrar tahsis edilebilir. Tabi bunları yapacaksanız yanınızda TC kimlik numaranızın bulunduğu bir nüfus kağıdı ile gitmeniz gerekir.

E Devlet Maaş Hesaplama

Tüm bu işlemler biraz zahmetli gibi görünse de geleceğimiz için bu zorlu işlemleri yapmak zorundayız. Türkiye’de emeklilik ikramiyesinin genel olarak, çok fazla parlak ve rahatlatıcı bir ikramiye olduğunu söyleyemeyiz. Ama buna rağmen ülkenin değişen durumuna göre bile herkes kendi emekliliğini en iyi şekilde değerlendirme fırsatını arıyor.

Emeklik Hesaplama

Emeklilik yaşının ileri ya da geri tarihlere alınması bazıları için olumlu sonuç yaratırken bazıları için de olumsuz sonuç yaratabiliyor. Sonuç olarak emekli ikramiyenizi hesaplamak için ilgili sitelerden gerekli bilgilerinizi doldurup, istediğiniz bilgileri elde edebilirsiniz. Hizmet dökümü için e-devlet şifresi almanız şart. PTT merkezlerinden kolayca bu şifreyi tahsis edebilirsiniz. Gün geçtikçe artan emeklilik ayrıntıları ile zorlaşsa da gelişen sistemlerle emekli ikramiyesini hesaplamak oldukça kolay hale geliyor.
Related posts

3 thoughts on “Emekli İkramiyesi Hesaplama

  1. ibrahim parlakay

    2000 yılının ağustos ayında sigorta primim yatmaya başladı ne zaman emekli olurum

  2. Nurhayat KARAŞAHİN

    27 ağustos 2013 te, emekli dilekçemi verdim Toplu param ve maaşım elime ne zaman geçeçek.

  3. sevim öztürk

    ssk ve isteğe bağlı toplam 8 yıl 5 ay ödenmiş pirimim var.Şuan devlet okulunda tam 13 yıldır kadrolu öğretmen olarak çalışmaktayım.Sigortaya ilk giriş tarihim 1989 kasım’ dır. Hizmet birleştirmesi yaptım toplam 21 yıl 6 ay oldu. Devlette 3 yıl 9 ay çalıştıktan sonra istifa ettim, 1 yıl 9 ay sonra tekrar kadroya geri döndüm .48 yaşındayım,emekli olmak istiyorum ancak ilgili yerler 15 yılını doldurmadan emekli ikramiyesi alamazsınız dediler.İstifa öncesi çalıştığım 3 yıl 9 ay için de emekli ikramiyesi alabilirmiyim? Bana bu konuda ayrıntılı bilgi verirseniz beni aydınlatmış olursunuz.Şimdiden çok teşekkür ederim.Saygılarımla…

Leave a Comment