Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

E Devlet Hizmet Dökümü

Yıllarını çalışmakla geçirmiş bir insan çalışma yıllarının bitiminin ardından emekli olmayı beklemektedir. Uzun yılların ardından emekli olmakta ve eğer emekli maaşı yetiyor ise geçinmesine çalışmamakta ve hayatını sürdürmektedir. Emekli olduktan sonra hizmet dökümü almak istendiğinde emekli sandığı ile irtibat kurulmaktadır. Emekli Sandığı hizmet dökümü için kuruma başvuru yapılmalıdır.

Hizmet Dökümü Almak

Emekli Sandığı hizmet dökümünü online olarak internetten almak için e-devlet şifresi gerekmektedir. Şifreyi temin ettikten sonra e-devlet kapısına girerek şifre ile bilgileri dolduktan sonra giriş yapılabilmektedir. Giriş yapıldıktan sonra hizmet dökümü kolaylıkla alınabilmekte veya sorgulanabilmektedir. Hizmet dökümünü online internet üzerinden almak için e-devlet şifresi şarttır. Bu şifreyi almak için en yakın PTT şubesine gidip bizzat başvuru yapmak gerekmektedir.

E Devlet Hizmet Dökümü Sorgulama

Kimliğiniz ile başvuru yaptıktan sonra 1 TL hizmet bedeli alınmaktadır. Şifreyi aldıktan sonra online olarak e-devlet kapısına internet üzerinden girilmektedir. İlk girişte muhakkak aklınızda tutabileceğiniz kolay şifreler olmalıdır. Aksi halde unuttuğunuz zaman şifreyi hatırlama veya tekrar öğrenme gibi bir olanağa sahip değilsiniz. Unutulan veya kaybedilen şifrenin tekrar alınması için PTT şubelerine bizzat gidilerek e-devlet şifresi tekrardan alınabilmektedir. Bunun için 4 TL hizmet bedeli ödenmektedir.

Emekli Sandığı Hizmet Süresi

Yani bu işleme gerek duymadan şifrenizi aklınızda tutmanız önerilmekte veya kolay bir şifre yapmanız sizin açınızdan kolaylık sağlayacağı aşikârdır. PTT aracılığı ile alınan şifreler internet üzerinden e-devlet kapısına girilerek giriş yapılmaktadır. Giriş yapıldıktan hemen sonra emekli sandığı hizmet dökümüne bakılmakta veya sorgu yapılmaktadır. Devletin bilgileri internet aracılığı ile halka arz etmesi sayesinde birçok işlem e-devlet kapısında kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca e-devlet kapısında trafik cezası veya hukuksal süreçlerinizi görme dışında birçok işlem yapılabilmektedir.

Emekli Sandığı Hizmet Sorgulama

Emekli sandığı hizmet dökümü için e-devlet şifresinin gerekli olduğu bilinmektedir. Ayrıca kurumdan da bu şifrenin alınması için başvuru yapılmaktadır. Yapılan başvuruların ardından hizmet dökümü alma imkânı bulunmaktadır. Yapılacak her işlem için muhakkak bizzat başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru esnasında yanınızda T.C kimlik kartınız olması işlemleri yapmada kolaylık sağlayacaktır. Bu işlemler için bu ücretler dışında ücret alınmamaktadır.
Related posts

Leave a Comment