Emeklilik Hesaplama

Emeklilik Sorgulama

Emeklilik yaşı her yıl değişebiliyor veya birkaç yıla bir defa mutlaka değişiyor ve dolayısıyla insanlar emekli olacakları zamanı geldiğinde planladıkları gibi hareket edebiliyorlar veya emeklilik yaşı değiştiği için bir süre daha beklemek zorunda kalabiliyorlar. Emeklilik hesaplaması kolay bir hesap gibi görünüp bazen karıştırıcı olabiliyor.

Emeklilik Hesaplama 2014

Bunun için de bireylerin yapacakları şeylerden bir tanesi e devlet sitesine girerek rahatlıkla hesaplayabilirler. Bu siteye girdikleri zaman ne zaman emekli olurum gibi farklı bölümler bulunmaktadır. Bu bölümlere girip kendinize ait bazı bireysel bilgileri girdiğiniz anda ne zaman emekli olacağınıza dair bir hesap yapabiliyorsunuz. Bütün bu hesapları sosyal güvenlik kurumundan yapabiliyorsunuz.

E Devlet Emeklilik Hesaplama

Sosyal güvenlik kurumunun sitesine girdiğiniz zaman bir form dolduruyorsunuz bu formda kişisel bilgileriniz ve çalışma bilgileriniz gerekmektedir. Bu formu doldurduktan sonra işleme alıyorsunuz ve ne kadar zamanda emekli olabileceğinizi hesaplayabiliyorsunuz. Bunları hesaplarken elbette Türkiye’de ne kadar süre kaldığınız ve eğer yurtdışına çıktıysanız yurtdışında ne kadar süre ile kaldığınız da ayrıca önemli bilgilerdir.

E Devlet Emeklilik Sorgulama

Erkekler için askerlik bilgileri çalışma primleriniz ve bütün kişisel ve çalıştığınız dönemlere dair bilgileriniz emeklilik hesabı yapabilmeniz için önemli olmaktadır. İnternetten girdiğiniz zaman emeklilik hesabınızı ne zaman emekli olacağınızı ve emeklilik yaşınıza kadar bütün bilgileri öğrenebilirsiniz. E devlet bütün sosyal güvenlik kurumlarında yapılan işlemlerin hızlı bir şekilde yapılabilmesini sağlamıştır.

Emeklilik Yaşı Hesaplama

Emekli olabilmek için tek sorun hesabınızı yaptıktan sonra gününü beklemek çünkü hesapladıktan sonra yıllar çıkabilir veya sadece birkaç yıl hatta sadece birkaç ay çıkabilir. Emeklilik hesaplamasından sonra ne kadar süre sonra ne yapacağınızı da planlayabilirsiniz.

SGK Emeklilik Hesaplama

Emeklilik hesabı çok önemlidir çünkü bu hayati bir durumdur ve devletin bireylere yaptığı bir destektir. Emekli olmayı bekleyen birçok kişiler bulunmaktadır. Kimi daha yeni olduğu için yıllar beklemesi gerekirken kimi birkaç yıl veya ay beklemek zorundadır sadece. Bunun yanı sıra daha önceden hesaplamış ve sonradan yasalar değiştiği için birkaç yıl daha beklemek zorunda kalan bireylerde olabiliyor. Bu elbette zor bir durum fakat e devletten sürekli olarak takip edebilirsiniz.

 

EMEKLİLİK HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Related posts

Leave a Comment