Emeklilik Sorgulama

Emeklilik Sorgulama 2014

İnsanoğlu hayat koşullarında yaşamını kolaylaştırmak ve gelir elde etmek için bir işte çalışmak zorundadır. Çünkü ileriki yaşamını da garanti altına almak için gerekli yatırımları yapması gerekir. İlerdeki yaşamını maddi manevi daha dingin ve daha rahat sürdürebilmesi için bugünden çalışması ve emeklilik hayatına yatırım yapması gerekir. Emekli olabilmek bütün çalışan insanların ortak hayallerinden birisidir.

E Devlet Emeklilik Sorgulama

Ülkemizin her vatandaşı kanunen emekli sayılabilmek için belirli süre hizmet yılını doldurması ve prim ödemesini gerçekleştirmesi gerekir. Bunun için de sigorta güvencesi olan bir işte çalışmak gereklidir. Belirli bir yaşa gelen insanlar artık emekli olmanın hayallerini kurduğu için emeklilik için ne kadar yıl çalışması gerektiği ve ne kadar prim doldurması gerektiği gibi bilgileri öğrenmek için çeşitli yollara başvururlar.

Ne Zaman Emekli Olabilirim

Bunlardan bir tanesi de e- devlet yoluyla sorgulama yapabilmektir. İnternet üzerinden birçok siteden emeklilik bilgilerini sorgulatma imkanı mevcuttur ama bu bilgilerin güvenilirliği tartışmalıdır. E-devlet devletin vatandaşa açılan kapısı olma konumundadır. Devlet dairesine giderek halledebileceğimiz birçok işlemi bu sistem üzerinden tek şifre yoluyla çok kolay ve zahmetsiz bir şekilde halledebiliriz. Birçok kurumla alakalı işlem yapabileceğimiz bu sistemin bizi ilgilendiren tarafı SGK ile alakalı birçok önemli işlemimizi buradan sorgulatabilir ve en güncel ve doğru bilgilere buradan ulaşabiliriz.

E Devlet Emeklilik Hesaplama

E-devlet sistemi üzerinden ister 4A ister 4B isterseniz de 4C statüsünde bir çalışan olun sizin için gerekli tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Buradan 4A’lı bir çalışan iseniz gerekli hizmet dökümünüze ve sigortalılık bilgilerinize eğer 4A sigortalı bir emekli iseniz emekli aylığınızdan kesilen kesintilerin nereye aktarıldığına veya emekli aylık bilginize ve emeklilik ödeme bilginize kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer 4B’li bir çalışan iseniz banka ve adres değişikliği yapabilir borcunuzu ve ödeme dökümünüzü sorgulatabilir ve emeklilik aylık bilgilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

SGK Emeklilik Sorgulama

Diğer çalışan statüsü olan 4C’li iseniz emekli aylığı ile bilgilere ve emeklilikle alakalı evrak ve tescil kaydına ulaşabilirler.Sizin içinde emekliliğe bir kaldı ise hemen bir e-devlet şifresi edinerek emeklilikle alakalı gerekli işlemleri ve evrak takibinizi kolayca sorgulatın.

 

EMEKLİLİK SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Related posts

One thought on “Emeklilik Sorgulama

  1. senol erkan

    nezaman emekli olabilir

Leave a Comment