Emeklilik Yaşı Hesaplama

Emeklilik Yaşı Hesabı

Çalışan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biride emeklilik yaşı hesabıdır. Bu hesaplama yapılırken dikkat edilecek bazı hususlar mevcuttur. Bu işlemi yapmanın en kolay yolu her zaman olduğu gibi yine adres internettir. SGK ana sayfasından emeklilik yaşı hesabı linkine tıklayıp öğrenmek oldukça basit ve kolay bir hal almıştır. Eskiden saatlerce sıra bekleyip ulaşabileceğimiz bu gibi işlemler artık çok daha kolay ve pratik hale gelmiştir.

Emeklilik Hesaplama

Dikkat edilecek hususlar ise hangi kuruma kayıtlı oldunuz, varsa diğer kurumlardaki ödediğiniz primler, erken yaşlanma sorunu, malülüyet, meslek kazası veya hastalığı, gibi konuları gelen ekranda eksiksiz olarak doldurup öğrenmek mümkündür. SGK nın sanal ortama geçmesiyle tüm bu kolaylıklar sağlanmıştır.

Emeklilik Sorgulama

Bir de özel sektörden emekli olmak mümkündür. Yalnız sistem ülkemizde yeni olduğu için emekli olan var mı yok mu? Tam olarak bilmediğim için bir şey demek benim için oldukça güçtür. Amerika da bu sistem uygulanmakta olup bakalım ülkemizde ne gibi sonuçlar doğuracaktır. Bu uygulamada emekli yaşı hesabı gibi diğer hususları firma kendi belirlemektedir.E Devlet ise düzenleyici rolünü burada sürdürmektedir.

Emekli Maaşı Sorgulama

Bağ-kur dan emeklilik yaşı hesabı söyle hesaplanır. Resmi internet sayfasına girilip ne zaman emekli olurum linkini tıklayıp şu adımlar takip edilir; öncelikle tam veya kimsi emeklilik hesabını işaretleyiniz. Sonra doğum tarihinizi düz yazın merak etmeyin sistem kendisi düzeltip araya tire işaretini koyacaktır. Maluliyetiniz, erken yaşlanmanız ve bakıma muhtaç çocuğunuz var ise bunu yazıp tamam kısmına basınız. Bağ-kur emeklilik hesabı için gelen kısımda hizmet ekle kısmı bulunmakta.

Hizmetlerini buraya ekleyiniz. Varsa eğer askerlik borçlanmanız SSK günleri gibi bağ-kurdan sayılmayan günleri ekleyip kaydet tuşuna basınız. Hizmet eklemeniz bitince emeklilik hesapla kısmına basınız. Emekliliğiniz hesaplanacaktır. Bağ – kur emeklik yaşı hesabı bu şekilde yapılamaktadır.

Emeklilik Hesaplama

Biraz değişik olmakla beraber SSK ve TC Emekli Sandığında da mevcut linkler bulunmaktadır. Bu kurumlara kayıtlı çalışanlar da internet üzerinden emeklilik yaşı hesabı yapabilirler. Öğrenmiş olduğunuz emeklilik yaşı hesabı bilgi amaçlı olup kurum resmi kayıtları dikkate alınmaktadır.
Related posts

5 thoughts on “Emeklilik Yaşı Hesaplama

 1. Gokhan

  Ssk sorgulayamiyorum

 2. Fatih

  25.05.1979 dogumluyum 10 .01 2006 tarihinden itibaren 04 17 2011 tarihine kadar ciftci bagkuru yatirdim 4.17.2011 itibari ilede ssk kesintisiz yatiriliyor kac yasinda emekli olabilirim ve kac gun pirimimomasi.gerekiyor

 3. Yakup

  Sigorta sorgulamak icin

 4. Hüseyin

  Nezaman emekli olabilirim

 5. turgutay türk

  ne zaman emekli olurum

Leave a Comment