Erciyes Üniversitesi

Erciyes Üniversitesi Taban Puanları

Erciyes Üniversitesi, 1978 yılında kurulan bir e devlet üniversitesidir.  İlk kurulduğunda Kayseri Üniversitesi adı ile öğrenime başlamış daha sonra 1982 yılında ismi Erciyes Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. İsmini, üniversiteye 15 km. uzaklıkta bulunan Erciyes Dağı’ndan almaktadır. Kayseri merkezde ve Develi’de yerleşkeleri bulunan üniversite, 6 fakülte, 4 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, 7 enstitü, 5 bölüm, 16 Araştırma Merkezi ve 1350 yataklı gelişmiş bir eğitim, araştırma ve uygulama hastanesi ile hizmet vermektedir.   Yaklaşık 46000 öğrencisi bulunan okulun rektörü, Prof. Dr. Fahrettin Keleştimur’tur.

Üniversite taban Puanları 2013

Kayseri’de öğrenim gören öğrencilerin bir kısmı, merkez yerleşkede bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtlarda kalmaktadır.  Kampusta 1500 erkek öğrenci kapasiteli ve 1800 kız öğrenci kapasiteli yurtlar bulunmaktadır.  Ayrıca, hayırsever iş adamı Faik HIZIROĞLU tarafından yaptırılarak üniversiteye bağışlanan Hızıroğlu Konağı da kampus içinde öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Erciyes Üniversitesi İletişim

Öğrenci toplulukları tarafından Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Pop ve Rock Konserleri, Halk Oyunları, Tiyatro ve benzeri alanlarda yeteneklerine göre etkinlikler düzenlenmektedir.  Ayrıca,  Satranç Turnuvası, Perşembe Sineması, Kuş Gözlem Gezileri, Bilişim Haftası etkinlikleri de bulunmaktadır.  Kampus içerisinde bulunan modern bir spor salonu olan Süleyman Demirel Spor Salonu Uluslararası standartlarda olup; basketbol, voleybol, badminton, hentbol gibi sporların yapıldığı, Jimnastik, Kondisyon ve Masa Tenisi salonlarından oluşmaktadır.  Kayseri Üniversiteli öğrencilere her türlü sportif ve sosyal olanak sağlanmaktadır.

 

Erciyes Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment