Erzincan Müftülüğü

Erzincan İl Müftülüğü

Erzincan İl Müftülüğü, 17.09.2009 tarihinde Erzincan müftüsü olarak atanan Burhan İŞLİYEN halen bu görevde bulunmaktadır. Kurumun yapmış olduğu çalışmaları ve hizmetlerini kendi internet sitesinden takip edebilirsiniz veya kurumu yerinde ziyaret edebilirsiniz.Erzincan müftülüğün de dinimizi sapasağlam ayakta tutabilmek ve il deki din adına yapılacak olan çalışmaları koordineli bir biçimde yürütmeyi amaçlayan kurum, kendi yolunda tüm hızıyla ilerlemektedir.

Erzincan Müftülüğü Hutbeler

Projelerinde, özellikle her mahalleye kuran kursu açma çalışmaları devam ederken, 150 kişilik erkek/kız yatılı kuran kursları projesine de başlamıştır. Gençlere, hatta daha çocuk yaşta Kuran-ı Kerimi ve dinimizi anlatmaya yönelik projeleri ile de gerek müftümüz gerek ise kurum bünyesinde çalışanlar soluksuz ve hatasız çalışmalarına devam etmektedir. Kandiller de dinimiz adına yapılacak olan etkinliklerin düzenlenmesinde de kurum sorunludur. Hutbelerin okutulması, camilerin denetimi, cami hocalarının bağlı olduğu kurum, siz değerli vatandaşlarının da, özellikle kandil günlerinde isteklerine kulak vermektedir.

Erzincan Müftülüğü Münhal Kadrolar

Hafız evi gibi projeleriyle alkış toplayan kurum, birçok gencimizin hafız olma yolunda yanlarında olduğunu bu proje ile bir kez daha kanıtlamıştır. Aslında hizmet ve projeleri saymakla bitmez. Siz de kurum ile iletişime geçmek ve yapmış oldu çalışma ve hizmetlerden haberdar olmak istiyorsanız kendi sitesinden kurumu adım adım takip edebilirsiniz.Tüm şehirlerimiz de olduğu gibi Erzincan şehrimiz de ki müftülük kurumu da çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

 

Erzincan Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment