Erzurum Müftülüğü

 Erzurum il müftülüğü          

Erzurum il müftülüğü,  1950 yılında Adana’da dünyaya gelen Sayın Yakup Arslan 1973 yılında İzmir Yüksek okuldan İslam enstitüsü bölümden mezun olmuştur. 25 Mart 2012 senesinde Erzurum’a atanarak güzel işlere kaldığı yerden devam etmiştir. Hayatı boyunca azim ve başarısından dolayı her alana taşımış birisidir. Yakın zamanda 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısı ile bir konferansı düzenlenmiştir.Erzurum il müftülüğü, 500 yıldan çok daha fazla aşkın bir süre içerisinde bir bayram gibi sürekli olarak hatim yapılmaktadır.

Erzurum  Müftülüğü Hutbeler

Bin bir hatim âdeti münasebeti ile son bir ay içerisinde 19 bin 926 gibi bir rakam dadaşların okuması ile hatimler dua edilmiştir.E devlet sitesinde her an yapılan faaliyetler güncel olarak bildirilmektedir. Bunun yanı sıra il müftülüğü E tipi Kapalı ceza evine konferans vererek buradaki insanları da unutmayarak bir yanlış düzeltme çabası içerisindedir. Bayanların Kur’an okuma yarışmasında birinci olan kişiyi belirlemiştir. Ayrıca 9. Hafızlar arasındaki yarışma Erzurum’da düzenlenmiştir.

Erzurum  Müftülüğü Münhal Kadrolar

Sürekli azim ve başarıyı en yüksek seviyeye ulaştırmak insanlara doğru yolu aşılamak adına birbirinden güzel faaliyetler düzenlenmektedir.Müftülük binası açık adres olarak; Lalapaşa cami karşısı Yakutiye/Erzurum merkez olarak böyledir. Tüm Erzurum halkı yarışmaları, konferansları ile sürekli olarak bilinçli ve güzel ahlaklı bir toplum yetiştirme çabası içerisindedir. Ayrıca son olarak Hac ve Umre ziyaretlerine gitmek isteyen kişileri e_devletten bildiri yapılmaktadır.

 

Erzurum  Müftülüğü İçin Tıklayınız.

 




Related posts

Leave a Comment