Eski Borç Sorgulama

Eski Fatura Ödeme

Su borcunuz var mı ya da ne kadar su borcunuz var bilmiyorsanız bunu en rahat şekilde ve güvenilir bir kanal yoluyla öğrenmenin yolu e devlet kullanmanız sayesinde gerçekleşmektedir. Her türlü kurumsal borç sorgulama işlemlerinizi yapmanızı sağlayan bu devlet kanalı sayesinde Eskişehir su borçlarınızı sorgulayabilmeniz de mümkün olmaktadır.Vergi borcu gibi pek çok borç türünü sorgulayabilmenizi sağlayan bu sisteme giriş yapabilmek için öncelikle her vatandaşa verilen şifrenizi almanız gerekmektedir. Daha sonra vatandaşlık numaranızı ve devlet şifrenizi girdiğiniz zaman tüm kurumlar veri tabanları sorgulanarak eskiye dönük olarak da borçlarınızı sorgulayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Eski Su Faturası Ödeme

Borçlarınızın katlanarak daha da artması gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamak için zaman zaman sisteme giriş yaparak borcunuz var mı yok mu kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Üstelik bu işlemler için herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmemektedir. Elbette tüm bunları gerçekleştirebilmek için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.Sadece Eskişehir su borcunuzu değil pek çok borç türünüzü adli sicil kaydınızı da bu sistem sayesinde sorgulayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Eski İletişim

Ayrıca BİMER kullanılarak şikâyetlerinizi de iletebilmeniz mümkün olmaktadır. Pek çok kurumsal borcu kaydı takip edebilmenizi sağlayan bu sisteme cep telefonunuzda bulunan internetinizden de erişebilmeniz mümkün olmaktadır. Kullanım bedeli ya da başvuru ücreti gibi ödemeler talep edilmeyen bu sistem tamamen vatandaşların faydalanabilmesi için özellikle kurulmuş bir sistemdir.
Related posts

Leave a Comment