Eskişehir Müftülüğü

Eskişehir il Müftülüğü

Eskişehir il müftülüğü Niyazi Ersoy’dur. Azmi ve başarısı ile hayatı boyunca okumuş ve çalışmıştır. 1962 yılında ilkokul diploması almıştır. 1965 yılında hafız olmuştur. Hafızlık zor ve meşakkatli bir yoldur. Bu yolda Niyazi Ersoy başarılı olmuştur. Lise ve yüksekokul okuyarak imam hatip alanında eğitimini tamamlamıştır. 24 Şubat 2011’den itibaren Eskişehir’de görev yapmaktadır. Eskişehir il müftülüğü azim ve çalışkanlığı ile birlikte halka dini alanda birçok ders verdirmektedir. Personel ile birlikte beraber hareket etmek adına devamlı olarak toplantılarda bulunmaktadır.

Eskişehir Müftülüğü Hutbeler

Hafızlık sınavları gerçekleştirilmektedir. Umreye gitmek isteyen halka kayıt etmektedir. Oldukça ciddi ve titiz bir şekilde çalışılmaktadır. Halkın kendi dinini yaşaması, yaşatması, anlaması ve anlatabilmesi adına her türlü ders imkânı sağlanmaktadır. Birçok alanda dini hizmetler bulunmaktadır. Vaaz, kadınların Cuma namazlarını nerede kılacakları, Kur’an-ı Kerim dinletisi gibi devamlı program içerisindedir. Kandil, Ramazan ayı gibi özel gece ve günleri devamlı olarak beraber geçirilmektedir.

Eskişehir Müftülüğü Münhal Kadrolar

Özel Muharrem ayı aşure günü yapılmıştır. Bu şekilde halkın inancını yaşaması için tüm imkânlar düşünülmektedir.Eskişehir il müftülüğü binası Eskişehir, Tepebaşı ve Odunpazarı olmak üzere 3 tane il müftülüğü bulunmaktadır. Eskişehir il müftülüğü adresi Arifiye Mahallesi Müftülük Sokak No:6 Odunpazarı olarak geçmektedir. Halkın istediği gibi faaliyetler bulunmaktadır. Müslüman halkın dinini öğrenmesi için Kur’an-ı Kerim, Fıkıh, Arapça, Hafızlık, Hadis, Tefsir gibi dersler için çalışmalar yapmaktadır.

 

Eskişehir Müftülüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment