Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Taban Puanları

18 Ağustos 1993 tarihinde kurulan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, bir e devlet üniversitesidir.  Aslında üniversitenin kuruluşu, Tıp Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık ve Fen- Edebiyat Fakültelerinin kuruluş yılı olan 1970’e dayanmaktır.  Önceden adı Osmangazi Üniversitesi olan okul, 2005 yılından sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olarak eğitim hayatına devam etmiştir.  10 Fakülte, 5 Enstitü, 16 Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2 Yüksek Okul, 4 Meslek Yüksek Okulu bulunan okulun rektörü, Prof. Dr. Hasan GÖNEN’DİR.

Üniversite Taban Puanları 2013

Eskişehir, öğrenci kenti olarak bilinen bir şehrimizdir.  Bu şehri öğrenci kenti yapan hem bulunan üniversiteler hem de sosyal ve kültürel imkânlarının fazla olmasıdır.    Türkiye’de Ankara ve İstanbul dışında 1’den fazla üniversitesi olan bir kaç şehrimizden biri olan Eskişehir’de 3 üniversite bulunmaktadır. Bunlardan biri olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde yaklaşık 18000 öğrenci eğitim görmektedir.  Öğrenciler sportif ve kültürel etkinlikler açısından da oldukça geniş olanaklara sahiptir.  Sanat, müzik, tiyatro, spor alanlarında öğrenci toplulukları faaliyet göstermektedir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İletişim

Ayrıca, şehrin gezilip görülecek yerlerinin çokluğu, sosyal imkânlarının fazlalığı da öğrenciler açısından bir avantajdır.Üniversitenin Meşelik yerleşkesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı Dumlupınar ve Eskişehir Yurtları bulunmaktadır. Aynı kuruma bağlı Yunus Emre Yurdu ve Cumhuriyet Kız Öğrenci Yurdu da değişik semtlerde öğrencilere hizmet vermektedir. Ayrıca özel yurtlar ve öğrenci evleri de öğrencilerin barınma gereksinimlerine cevap verebilecek niteliktedir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment