Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Taban Puanları

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Han, Nurbanu Valide Sultan, Sinan Ağa Bin Abdurrahman ve Hacı Abdülaziz Ağa Mazbut Vakıfları tarafından 2010 yılında kurulmuştur. İstanbul’da kurulmuş olan üniversitenin eğitim ve öğretime başlaması ile ilgili ilişkin karar 24 Nisan 2010 tarihinde ve 5981 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır. Üniversite eğitim ve öğretim hayatına başarı ile devam etmektedir.Üniversitenin Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi olmak üzere beş adet fakültesi eğitim hizmeti vermektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Güzel Sanatlar Enstitüsü ve Medeniyetler İttifakı Enstitüsü bulunan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu’nu da içerisinde barındırmaktadır. ”Tarihin Derinliklerinden Bilimin ve Sanatın Ufuklarına” sloganı ile eğitim ve öğretim hayatını devam ettiren üniversitenin rektörü Musa Duman’dır. Topkapı, Haliç, Fatih(Rektörlük), Atik Valide, Küçük Çamlıca ve Kandilli ilçesinde yerleşkeleri bulunan üniversite toplam on akademik birimden oluşmaktadır.

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İletişim

Bilimsel özgürlük, sorgulamacı anlayış, karşılaştırmalı bakış açısı, , eleştirel düşünce, eğitim ve öğretim ilişkilerinde özverili ve sevgi dolu anlayışı esas alan üniversite bu toprakların medeniyet değerline büyük önem vermekte kampüs içerisinde öğrencilerine bu konuda bireysel ve sosyal olarak bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.Sorumluluk bilinci Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin amaçladığı değerlere ulaşması için belirlediği en temek değerler arasında yer almaktadır. Üniversitenin kurucusu T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’dür. Üniversite e-devlet uygulamalarını internet üzerinden öğrencilerine sunmaktadır.

 

Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment