Fatih Üniversitesi

Fatih Üniversitesi Taban Puanları

Fatih Üniversitesi, Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından, ülke kalkınmasında büyük bir öneme sahip olan bilim ve teknolojinin öğretimi ve bu alandaki çalışmaların desteklenmesi amacıyla 1996 yılında kurulmuştur. Kurucu Rektörü Prof. Dr. Ergun Yener’dir. 2010 yılında Fatih Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Şerif Ali TEKALAN halen bu görevi yürütmektedir. Üniversite Akça Burgaz Mevkii, Büyükçekmece/ İSTANBUL adresinde kurulmuş olan Büyükçekmece Kampüsü’nde eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir

Üniversite Taban Puanları 2013

Büyükçekmece Kampüsü içerisinde bulunan akademik birimler; Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İstanbul Meslek Yüksek Okulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyomedikal Mühendislik Enstitüsü’dür. Fatih Üniversitesi’nin öğrencilerin başarı durumlarına göre değişen burs imkânları bulunmaktadır. Öğrenciler, akademik başarı bursu, öğrenim bursu, özel burs ve kitap bursu gibi burs imkânlarından faydalanabildikleri gibi bazı sanatsal faaliyetlerle (tiyatro, müzik vs.) ilgili sınavlarda başarılı olan öğrenciler için de yetenek bursu sağlanmaktadır.

Fatih Üniversitesi İletişim

Ayrıca bu burs imkânlarından herhangi birine hak kazanan öğrencilere LYS başarı sırası dikkate alınarak değişen oranda yurt indirimi de yapılabilmektedir.Üniversite Kampüsü içerisinde bulunan yurtlar da öğrencilerin gerek akademik gerekse sosyal yönlerini geliştirmeye yönelik çeşitli faaliyet imkânları bulunmaktadır. Okul sonrası kullanılabilecek etüt salonları, uydu yayını, televizyon, fitness salonu, masa tenisi ve bilardo salonu ile internet salonları bulunmaktadır. Ayrıca kablosuz internet imkânı da bulunmaktadır.

 

Fatih Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment