Fırat Üniversitesi

Fırat Üniversitesi Taban Puanları

Fırat Üniversitesi, ilk olarak 1967 yılında Elazığ Yüksek Teknik Okulu olarak Elazığ’da kurulmuştur.  Tam anlamıyla kuruluşu 1975 yılında olmuştur.  12 fakülte, 4 enstitü,  3 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu ve 21 araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır.  Üniversitede yaklaşık 30000 öğrenci öğrenim görmektedir.  1535 öğretim görevlisi bulunan okulun rektörü, Prof. Dr. Kutbettin DEMİRDAĞ’DIR.Üniversite, Elazığ merkezde bulunmaktadır.  Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük 3. Kampusuna sahiptir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Bilgisayar mühendisliği, çevre mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, inşaat mühendisliği, jeoloji mühendisliği, kimya mühendisliği, makine mühendisliği bölümleri İTÜ tarafından kurulan MÜDEK üyesidir.  Bu akreditasyon sayesinde kalitesini artırmıştır. Öğrenci değişim programlarıyla da yurt dışına öğrenci göndermekte ve yurt dışından gelen birçok öğrenciye de eğitim vermektedir.Barınma olanaklarında sıkıntı yaşanmamaktadır.  Kampusta bulunan Kredi ve Yurtlar KuFırat Üniversitesirumuna bağlı e devlet yurdu dışında birçok özel yurt bulunmaktadır.  Üniversite merkeze çok yakın olduğundan ulaşım da kolaydır.

Fırat Üniversitesi İletişim

Üniversite bünyesinde birçok spor kulübü müzik ve sanat kulüpleri bulunmaktadır.  Öğrenciler bu kulüplerde aktif bir şekilde çalışmaktadır. Çok sayıda voleybol ve basketbol sahaları bulunmaktadır.  Ayrıca, okçuluk kulüpleri de etkinlikleri de ilgi çekmektedir.  Kampus içerisinde büyük bir kütüphane ve mühendislik fakültesinde Etnografya Müzesi ve Fırat Kültür Parkı bulunmaktadır.  Bu da üniversitenin sanata verdiği önemi göstermektedir.  Ayrıca Fırat teknokent sayesinde de Ar-ge ve yazılım geliştirme çalışmaları yürütülmektedir.

 

Fırat Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment