Gaziantep Üniversitesi

Gaziantep Üniversitesi Taban Puanları

1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne bağlı makine mühendisliği bölümü ile eğitime başlamıştır.  Daha sonra, 1987 yılında bir e devlet üniversitesi olarak Gaziantep Üniversitesi kimliğini kazanmıştır.  11 Fakülte, 4 Yüksekokul, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, 3 Enstitü ve 9 Meslek Yüksekokulundan oluşan bir üniversitedir. Gaziantep Merkez Kampus, Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu, Oğuzeli, Nizip, İslâhiye, Nurdağı ve Araban olmak üzere 7 yerleşkesi bulunan okulun Rektörü, Prof. Dr. Yavuz ÇOŞKUN’DUR.   Üniversitenin yaklaşık 25 bin öğrencisinin yanı sıra 33 ülkeden 500 yabancı uyruklu öğrencisi bulunmaktadır. 1250 akademik personeliyle eğitim vermektedir.

Üniversite Taban Puanları 2013

Öğrencilerin barınma ihtiyaçları Yurt-Kur’a bağlı devlet yurtlarında karşılanmaktadır.  Yurtlar, 1046 erkek öğrenci ve 972 kız öğrenci kapasitesine sahiptir.   Ayrıca vâkıfa ait yurtlar da TOKİ konutlarından yurt hizmeti vermektedir.  Böylelikle öğrenciler barınma sorunu yaşamamaktadırlar.  Üniversite, öğrencilere ve tüm personele gelişmiş imkânlar sunmaktadır.  Büyük kütüphaneleri, modern araştırma laboratuvarları, spor salonları ile öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.  Ayrıca, öğrenci topluluklarının faaliyetleri ile sosyal ve kültürel açıdan da öğrencilerin gelişmesi sağlamaktadır.

Gaziantep Üniversitesi İletişim

Üniversitenin kültür müdürlüğü tarafından, ücretsiz bağlama, gitar, ud, resim, ebru, karikatür, fotoğraf, heykel, dans ve paraşütle atlayış gibi kurslar verilmektedir.Başarılı öğrencilere, Başbakanlık Kredi ve Yurtlar Kurumu dışında Türk eğitim vakfı da burs imkânları sağlamaktadır.  Öğrencileri, mezuniyet sonrası hayata hazırlamak amacıyla da üniversitenin birimlerinde belirli saatlerde öğrenciler görevlendirilmektedir.

 

Gaziantep Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment