Gazikent Üniversitesi

Gazikent  Üniversitesi Taban Puanları

Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı, 1980 yılında merhum Hasan Kalyoncu ve müteşebbis hayırseverlerin öncülüğünde kuruldu. Gazi kent Üniversitesi (Hasan Kalyoncu Üniversitesi), Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı tarafından Gaziantep’te, “eğitim, araştırma ve yenilik” odaklı bir üniversite olarak eğitim öğretim faaliyetlerine başladı. Üniversite Rektörlüğü görevini Prof. Dr. İbrahim ÖZDEMİR yerine getirmektedir.

 Üniversite Taban Puanları 2013

ÜniversGazi Kent Üniversitesiite bünyesinde,  Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi ve Hukuk Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu,  Yabancı Diller Yüksek Okulu ve çeşitli enstitüler bulunmaktadır. Hasan Kalyoncu (Gazi kent) Üniversitesi oldukça geniş ve ferah bir kampus üzerinde kurulmuştur.  Kampüslerde son derece modern dersliklerin yanı sıra öğrencilerin barınma, beslenme ve diğer ihtiyaçlarını karşılayan yurt, kafeterya, spor tesisleri ve sağlık merkezi bulunmaktadır.

Gazikent Üniversitesi İletişim

Kampüs içerisinde 304 öğrenci kapasiteli hem kız ve hem de erkek öğrenci yurtlarının yapım çalışmaları halen devam etmektedir. Ayrıca kampus civarında özel yurt alternatifleri de bulunmaktadır.  Kampüs içerisinde yer alan spor kompleksi, öğrencilerin ders dışında kalan boş vakitlerini değerlendirme imkânı sunmaktadır. Basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu ile halı sahadan oluşan spor kompleksinden tüm öğrenci ve çalışan personel ücretsiz olarak faydalanabilmektedir. Üniversite bünyesinde öğrencilerin yine ders dışında kalan zamanlarını mesleki, bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla öğrenci kulüpleri kurulmuştur.

Gazikent  Üniversitesi İçin Yıklayınız.
Related posts

Leave a Comment